Autor Wątek: Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....  (Przeczytany 2471 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....
« dnia: Styczeń 08, 2013, 18:27:21 pm »
Witam, mam w swoim xj40 manualną skrzynie i tak sobie wymyśliłem, że fajnie by mieć automatyczna heheh bo jak się nie ma to się chce  :-clap. Co Wy na to?? Jak to by musiało wyglądać??? Co oprócz skrzyni musiałbym kupić, i ile zapłacić miej więcej? Póki co tylko się zastanawiam hehehehe. Czekam na odpowiedzi. Pozzdrawiam
Kocia moc :)

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:00:30 am »
Najpierw podaj rocznik auta , model auta i silnik , a co do zamiany manuala na automat to bedzie cieżko bo budowa skrzyni manualnej jest o wiele prostsza , masz zwykła sprzegło i nie masz elektroniki żadnej ( no i nie masz nawet rurki z bagnetem  ;D do sprawdzania poziomu oleju )
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:04:29 am »
xj40 sovereign 1991r silni 3,2.
Kocia moc :)

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:10:55 pm »
Masz taki sam silnik co ja czyli teoretycznie łatwiejsza sprawa z zamianą na automat . A dlaczego to już pisze :

1. do silników 3.2 sa montowane automaty jeszcze bez płyty sterującej ( czyli skrzynia nia ma jeszcze nawet diagnostyki )
2. skrzynia w silnikach 3.2 jest mechaniczno hydrauliczna sterowana elektrozaworami , które się ,  o ile pamietam otwierają podczas naciskania pedłau gazu ( pedał gazu ma 2 linki do skrzyni i silnika )
3. musisz oczywiście zmienic sprzegło ze zwykłego na hydrokinetyczne
4. skrzynia jaka była montowana w silniku 3.2 to 4HP22
5. musiałbyś sie oczywiście psychicznie przygotować do rozebrania znacznej części samochodu , łacznie z wnetrzem ( lewarek w manualu inaczej sie porusza niż lewarek automatu , więc konsole środkową musiałbyś rozebrać i upewnić się że taka przeróbka bedzie u ciebie możliwa )

Co do reszty , to widziałem XJ40 w manualu w komisie jak kupowałem swoją , ale nawet w niej nie siadałem bo odstraszyła mnie swoim wnetrzem , tak więc niemam dośwadczenia z wersja manualna , która jest z resztą bardzo rzadka ( i przez to bardziej pożadana przez niektórych kolegów z formu ) . Odnośnie automatu tyle mogłem ci powiedzieć , odnośnie kosztów , pewnie nie byłyby małe . Sama skrzynia pewnie tak z 3,500 zł ( pisze o takiej po regeneracji , bo takej z allegro za 800 zł bym nie ryzykował ) reszta osprzetu pewnie juz troche mniej ale ogulnie z 4,500 zł by trzeba były wydac , a jak nie bedziesz tego robił sam to  jeszcze dolicz sobie z 2000 zł robcizny bo każdy bedzie sie bał podjąć takiego wyzwania . Wybacz że pisze o takich sumach , ale takie sa fakty jak chce sie w jagu cos dobrze z robic ( a nie na odwal ) to trzeba najczęściej duzo kasy wydać .

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 12:23:16 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 367
Odp: Wymiana skrzyni z manuala na automatyczną...hm....
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2013, 16:17:39 pm »
To dzięki, dzięki :), Póki co więc odrzucam swoje myśli i zostaje ze swoją mało spotykaną manualną skrzynią a z automatem zakupię inne auto hehehehe będzie prościej ;) Ale dzięki jeszcze raz za odpowiedź :) :-A
Kocia moc :)