Autor Wątek: Most/Dyfer  (Przeczytany 2381 razy)

Norbert

  • Gość
Most/Dyfer
« dnia: Styczeń 05, 2013, 00:14:01 am »
Witam, jestem w trakcie poszukiwania mostu dyferencjału, mam pytanie dla kogoś może śmieszne dla mnie istotne, na moim dyferencjale pisze 15HU- 010- 022
i czy mam poszukiwać dyfru z identycznym oznaczeniem ? Jaguar XJ6 3.2, 91' 

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Most/Dyfer
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2013, 19:16:40 pm »
Jeśli chcesz znaleźć dyfer do twojego XJ-ta , to raczej powinieneś szukać z takiego samego rocznika jak twój i do takiego samego silnika jak w twoim samochodzie , wtedy będziesz miał chociaż troche pewności ze bedzie pasować ( pisze dlatego ,, chociaż troche '' , ponieważ do samochodów z silnikami 3.2 jest kilka modeli dyfrów , które róznią sie nieco przełozeniami ) , najlepiej jest podzwonic po wyspecjalizowanych zakładach zajmujących sie częściami do jagów i tam podac swój nr. VIN , wtedy oni dobiora ci dokładnie  dyfer jaki obecnie siedzi u ciebie w samochodzie . O ile sie nie mylą był juz temat o dyfrencjale do XJ40 na formu , i tez było zapytanie jaki dyferecjał pasuje , a jaki nie . Co do numeru który podałes , myślę ze to jest jedynie numer fabryczny , bo nie ma nawet w nim żadnego oznaczenia odnosnie oleju jaki trzeba do dyfra wlać ( co do oleju to powinienes nowy dyfer napełnic takim 75W-140 , wchodzi troche ponad 2 litry )
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )