Autor Wątek: Chiptuning chip 2.7 D  (Przeczytany 4856 razy)

Intruz

  • Gość
Odp: Chiptuning chip 2.7 D
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2013, 19:16:21 pm »
1 s to może nie mało, ale charakterystyka turbodiesla z manualną skrzynią raczej zniechęca do maksymalnego wykozystywania mocy i jak wspomniałem już po dwóch dniach przestałem zauważać ten przyrost  - człowiek szybko przyzwyczaja sie do dobrego :) Koszt podniesienia mocy wyniósł 2 tys. zł. W sumie taka sztuka dla sztuki - dla poprawienia dobrego samopoczucia :)

MacAnk

  • Gość
Odp: Chiptuning chip 2.7 D
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2013, 22:04:16 pm »
1. 30KM to sztuka dla sztuki... hmm  ?????? może ja niewiele do szczęścia potrzebuję ale wg mnie to duży przyrost 150->180.
2. Jeśli nie wykorzystujesz max mocy to jaki cel robienia nowego softu.
2A. Program ma wpływ nie tylko na moc max ale także na moc uśrednioną w każdym zakresie obrotowym silnika, to samo jeśli chodzi o NM.
3. Bardzo dużo dałeś za program, niewspółmiernie dużo - też wg mnie.
4. Kwestia przyzwyczajenia będzie zawsze - ja jak pisałem wcześniej miałem 90KM zmodyfikowane na 183KM i też do mocy się przyzwyczaiłem ale to na pewno nie była "sztuka dla sztuki" bo z 13s. zrobić 7 z małym przecinkiem w przejeździe 0-100km\h to jakąś różnicę robi.
5. Mogę się mylić albo mieć inne odczucia na tzw. dupohamowni - Ty możesz być po prostu bardziej wymagający - dla mnie ten mój diesel robił już miły przeciąg.
 Pozdrawiam  ;)