Autor Wątek: Problem z wycieraczką XJ 40 89r  (Przeczytany 2344 razy)

suchorz

  • Gość
Problem z wycieraczką XJ 40 89r
« dnia: Styczeń 01, 2013, 10:12:17 am »
Witam,
Mam problem z przednią wycieraczką, a dokładnie jest tak:
włączam wycieraczkę manetką w dół i zaczyna działać, działa tak długo aż wyłączę silnik, wyjmę kluczyk i ponownie włożę kluczyk.
Mogę ją zatrzymać w dowolnym momencie jak wyjmę ten mały bezpiecznik pod schowkiem.

Co to może być?

Bezpiecznik pod schowkiem jest ok, przekaźnik słychać jak pracuje.


Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Problem z wycieraczką XJ 40 89r
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2013, 12:35:05 pm »
Może po prostu najzwyczajniej w świecie masz juz wyrobione styki w manetce od wicieraczki , wtedy własnie po jednym wcisnięciu manetki wycieraczka bedzie działac cały czas do puki nie wyjmiesz kluczyka , albo bezpiecznika ( w obu przypadkach odetniesz jej dopływ pradu ) . Można powiedziec że z przycisku monostabilnego zrobił ci sie bistabilny ( tylko ze bistabilny powróci po ponownym wcisnięciu do swojej wujsciowej pozycji , a twój nie ) musisz rozebrać kolumne kierowniczą ( zdjąć osłone ) i zobaczyc czy przy popchnieciu manetki wycieraczek w dół styki wracaja spowrotem na swoje miejsce , czy zostaja juz zwarte na stałe ( o ile wiem popychajac raz do dołu włacza sie tryb mieszany wycieraczki ) , więc po jednym popchnięciu sterownik wycieraczki dostaje sygnał , i włacza tryb mieszany wycieraczki , a jak sie popchnie drugi raz to powinien sie ten tryb wyłaczyć . Jesli natomiast styki w kolumnie kierowniczej sa ciagl zwarte sterownik dostaj ciagły sygnał , dlatego nie mozna wyłączyc wycieraczki w inny sposób jak wyjąć bezpiecznik , albo kluczyk . Napisałes ze bezpiecznik jest ok i przekażnik tez , więc wychodzi na to ze sterownik działa jak nalezy skoro wycieraczka działa poprawnie a jedynie nie chce sie wyłączyć . Mam nadzieje ze troche pomogłem .  :) Powodzenia  :) :) :) :) :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 12:40:57 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

suchorz

  • Gość
Odp: Problem z wycieraczką XJ 40 89r
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2013, 16:29:22 pm »
Dzieki za porady.  :-thank
Jutro chcę sprawdzić jeszcze wyłącznik krańcowy wycieraczki, bo też może być przyczyną że wycieraczka nie przestaje pracować.