Autor Wątek: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel  (Przeczytany 3524 razy)

macgraf

  • Gość
Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« dnia: Grudzień 24, 2012, 23:24:14 pm »
Witam

W zeszłym roku przy niskich temp. ok. -10 C samochód nie odpalał. Po podgrzaniu zwykłą opalarką miejsca lewego EGR i czujnika położenia wałka samochód palił bez problemu. Udałem się na komputer, na którym wykazano śmierć lewego EGR. Wymieniłem go, ale nie miałem okazji sprawdzić czy to był rzeczywiście powód tego zachowania, ponieważ nastała wiosna i temperatury wzrosły. W tym roku mamy powtórkę z rozrywki. Przy 2 dniach i temp. poniżej - 10 kotek nie odpalił. Powtarzając podgrzewanie opalarką udaje się go uruchomić bez problemu. Po tej akcji auto postało w garażu 3 dni ( na dworze mróz) bez wyjeżdżania i znowu nie odpaliło( było to wczoraj). Dzisiaj mamy temp. na plusie i odpalił bez opalarki.

Czy miał może ktoś podobny problem ? Nadmieniam, że auto nie było podłączone pod komputer, w momencie gdy nie chciało odpalić. Filtr paliwa był wymieniony w tym roku, więc to raczej nie jest powodem usterki.

Kulikowski

  • Gość
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2012, 15:05:39 pm »
Może być przyczyna w filtrze, ewentualnie świece żarowe nie grzeją lub jakość zalanego paliwa.   

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2012, 19:09:15 pm »
Na Twoim miejscu, przyjrzałbym się w jakim stanie jest akumulator. Twój samochód powinien mieć WEBASTO, aby silnik szybciej się podgrzewał w związku z tym zużywa ona energię z akumulatora. Powodzenia  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

macgraf

  • Gość
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2012, 21:20:47 pm »
Dzięki za porady, ale nie mam webasta lecz dogrzewacz silnika, który załącza się po uruchomieniu auta. U mnie akurat on nie działa cały rok. Akumulator jest nowy ( ma 1 miesiąc ).

Pozdrawiam i czekam na inne wskazówki.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2012, 21:43:17 pm »
Może faktycznie są to świece żarowe do wymiany. Od tego bym zaczął.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2012, 22:54:27 pm »
(...), ale nie mam webasta lecz dogrzewacz silnika, który załącza się po uruchomieniu auta. U mnie akurat on nie działa cały rok(...)

Pozdrawiam i czekam na inne wskazówki.

Tak informacyjnie, to w każdym S-Type 2.7D jest Webasto. Konkretniej to jest Webasto Thermo Top V, "nie grzeje, tylko dogrzewa". Załącza się (tzn. powinien) od +5 st.C i gdy jednocześnie A/C jest włączone, dlatego nie działa cały rok. U mnie nie działa  :-cry
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

macgraf

  • Gość
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:09:41 pm »
Dzieki za podpowiedzi, ale wszystko to o czym mowicie zostało sprawdzone, i jest sprawne. W 1 poscie opisałem całą sytuację, mianowicie auto nie odpala jak temp. spadnie pozniej minus 10 stopni. Jezeli jest kolo minus 7-8 to odpala bez problemu. Zdaje się więc ze to nie mogą być ani swiece, ani akumulator, ani filtr paliwa. Nadmieniam ze grzenie opalarką w okolicach lewego EGR i czujnika wałka rozrządu trwa bardzo krótko, góra minutę nie więcej. Wystarczy to by auto zapaliło na dotyk.

Do kolegi Zdrapciooh : Z tego co wiem, A/C ( klimatyzacja) nie ma nic wspólnego z dogrzewaczem. Dogrzewacz musi odpalić poniżej 5 stopni i uruchomieniu silnika, bez wględu na to czy klima jest włączona czy tez nie. U mnie dogrzewacz też nie działa.

Pozdrawiam i liczę na dalszą pomoc.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2012, 23:17:01 pm wysłana przez macgraf »

macgraf

  • Gość
Odp: Nie odpala przy niskich temperaturach S-Type 2,7 Diesel
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2013, 16:23:48 pm »
 Witam ponownie
 
Problem został rozwiązany, przyczyną był przepalony bezpiecznik 100 A odpowiedzialny za zasilanie na przekaźnik świec żarowych.

Pozdrawiam, mam nadzieję że dzięki temu ktoś zaoszczędzi czasu i nerwów przy podobnych objawach w swoim Jagu.