Autor Wątek: wyciek plynu nad pedalem gazu  (Przeczytany 6834 razy)

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
wyciek plynu nad pedalem gazu
« dnia: Grudzień 23, 2012, 09:42:08 am »
mam pytanie dotyczace wycieku plynu. wczoraj podczas powrotu do domu (dluga trasa i wysokie predkosci) w pewenym momencie poczulem jakis plyn na bucie ktory mialem na pedale gazu. obstawiam ze jest to plyn chlodniczy-bo szyby mi paruja. nie wiem czy ma to cos wspolnego ale kojarze to z przesunieciem przelacznika nawieweu twarzy w pozycje grzanie. czy ktos moze mial podobny przypadek? czy zeby dostac sie do nagrzewnicy to trzeba demontowac deske rozdzielcza?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2012, 16:15:58 pm »
Witaj
Przerabiałem ten temat u siebie 3 razy. Rozszczelniona nagrzewnica.
Zasadniczo deski wyciągac nie trzeba, ale konieczne jest jej odkrecenie i odsuniecie o pare centymetrów, ponieważ zasłania ona śruby trzymające uchwyt kolumny kierowniczej.
W wersji RHD jest znacznie prościej, bo nie trzeba ruszać deski ani kolumny kierowniczej.

Ale na początek warto sprawdzić czy to nie jest zwykła woda z odpływu z podszybia.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2012, 17:33:52 pm »
raczej jest to plyn chlodniczy .jak ja uszelnic? czy sa do niej jakies uszczelki,weze?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2012, 18:02:46 pm »
Do nagrzewnicy dochodzą wprawdzie dwie mosiężne rurki i przy nagrzewnicy są uszczelnione gumowymi oringami, ale u mnie zawsze rozszczelniła się sama nagrzewnica.
Najlepsze rozwiązanie to wymiana nagrzewnicy na nową (ciężko dostępna i koszt niecałe 2tys zł), albo zakup używanej.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2012, 22:07:47 pm »
dziekuje za odpowiedz.
mozna kupic nowa w aso? czy lepiej szukac w innym miejscu?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2012, 02:09:30 am »
W ASO to nie wiem, ale z tego co kiedyś szukałem to nowy zamiennik dobrej firmy (valeo lub nissens, nie pamietam) kosztował niecałe 2tys zł, ale nigdzie nie mieli na magazynie).
U mnie też najczęściej usterka pojawiała się po ostrzejszej jeździe, gdy silnik przez dłuższy czas osiągał wyższe obroty. Nie wiem czy to jest usterka tylko mojego egzemplarza czy tak ma być, ale ciśnienie w układzie nagrzewnicy na wysokich obrotach potrafi dojść do nieco ponad 2 bar.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:46:01 am »
ZROBILES COS Z TYM WYCIEKIEM? CZY TAK TO POZOSTAWILES? PO PRZEJECHANIU 1100KM ZAPALILA MI SIE KONTROLKA PLYNU CHLODNICZEGO.
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2012, 11:38:17 am »
Samochód mam od niespełna roku i w tym czasie już 3 razy zmieniałem nagrzewnice. Jak narazie jest spokój, nic nie kapie.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2012, 13:15:59 pm »
Zmieniales na nowe czy używki? Co tam sie rozszczelnia? Nie ma możliwości jakoś tego naprawić aby był spokój na dłuższy czas?
Pozdrawiam
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2012, 15:14:21 pm »
W tym temacie opisałem problem nieco szerzej:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,19853.0.html

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2012, 21:00:10 pm »
czy jest gdzies na forum opisane jak sie dostac do tej dmuchawy i jak zdjac deske( w jakiej kolejnosci nalezy demontowac czesci i gdzie sa ukryte sruby)?
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2012, 22:23:51 pm »
Chyba nie, przynajmniej osobiście sie z czymś takim nie spotkałem.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2012, 23:11:48 pm »
mam pytanie czy mozesz mi podac na priva numer tel . zadzwonilbym jutro do ciebie od mechanika i bys mu w telegraficznym skrocie wyjasnil co ma odkrecic zeby dostac sie do nagrzewnicy? nie chce zeby rozebral wiecej niz potrzeba . jesli to oczywiscie nie klopot. z gory dziekuje :D
XJR-S ,XJR XJ40,X358

tomek1212

  • Gość
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2012, 23:29:10 pm »
Witaj
Mój tel 500 830 430
Myśle, że jak mechanik jest dość kumaty to powinien sobie poradzić bez wiekszych problemów. Jest trochę zabawy z tym wszystkim, ale generalnie wszystko jest dość proste i nie potrzeba jakiś szczególnych umiejętności, aby się do tego dobrać.
pozdr.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: wyciek plynu nad pedalem gazu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2012, 23:32:56 pm »
dziekuje bardzo. jest bardzo kumaty ,ale ja jestem bardzo przeczulony na punkcie rozbierania auta :)))). jeszcze raz dziekuje za numer i do uslyszenia :D
XJR-S ,XJR XJ40,X358