Autor Wątek: Ogrzewanie w trybie DUAL  (Przeczytany 1688 razy)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Ogrzewanie w trybie DUAL
« dnia: Grudzień 21, 2012, 13:12:17 pm »
Witajcie,

mam do Was pytanie w ramach walki z ogrzewaniem mojego kota. Powiedzcie, jak u Was działa ogrzewanie w trybie dual? Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli nastawię jedną strefę na np. 31 st. C, a drugą na 20 st. C, to (przyjmując, że w kabinie temp. powietrza wynosi 25 st) po jednej stronie będzie dmuchać gorącem na max, a po drugiej zimnem na max? Czy jet możliwe ustawienie po obu stronach tak skrajnych temperatur? Zdaję sobie oczywiście sprawę, że z praktycznego punktu widzenia takie ustawienie to nonsens, no chyba, że podwozimy eskimosa na stopa. Chodzi mi o zdiagnozowanie ewentualnego problemu z nagrzewnicą, który może u mnie występować. Generalnie u mnie jest tak, że jak nastawię obie strefy na 31 st. to obie równo grzeją tym samym ciepłem (niestety słabym, ale to na marginesie), jak następnie jedną strefę zmniejszę do 17 st. to po stronie gdzie ustawiłem 17 st. wieje chłodem, ale po stronie gdzie pozostawiłem 31 st. również maleje temperatura grzania ale powietrze jest nieco cieplejsze niż po stronie zimnej. Wobec tego nie mogę ustawić dużych różnic temperatur nawiewu w obu strefach i tu pytanie, czy u Was też tak jest?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport