Autor Wątek: Centralny zamyka, ale nie otwiera  (Przeczytany 2764 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Centralny zamyka, ale nie otwiera
« dnia: Grudzień 19, 2012, 12:45:19 pm »
Panowie pomocy... jag stał od tygodnia otwarty nieruszany w garażu. Dzisiaj wyjechałem zaparkowalem zamykam wszystko niby git, jak przyszedlem otwarły mi sie tylko drzwi kierowcy. Bagaj nie reaguje inne drzwi tez kaput.

Centralka zwariowala, zamyka tył, wlew, bagaj i drzwi kierowcy, ale drzwi pasażera już nie. Otwiera tylko drzwi kierowcy i wlew.

Bezpieczniki sprawdzone

Ma ktoś jakieś pomysły ? Gdzie w ogole znajduje się sterownik cenralnego ?

daniel

  • Gość
Odp: Centralny zamyka, ale nie otwiera
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2012, 14:04:10 pm »
Sterownik masz za osłoną przed kolanami pasażera, taki czarny z białą wtyczką (duzo kabli). Mam jeden na zbyciu jakby co...

Chichol

  • Gość
Odp: Centralny zamyka, ale nie otwiera
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:09:20 am »
Miałem podobnie, zaklucz drzwi pasażera, a resztę powciskaj jak to możliwe, spróbuj zamknąć i otworzyć od strony kierowcy.
U mnie pomogło :)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Centralny zamyka, ale nie otwiera
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2012, 19:55:15 pm »
Wciskałem juz chyba na wszelkie możliwe kombinacje...

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Centralny zamyka, ale nie otwiera
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2012, 20:49:27 pm »
możesz jeszcze posprawdzac czy woda sie nie dostała do wnętrza drzwi i nie zablokowała siłowników od centralki , wtedy jesli któryś z zamków sie zablokował ( albo z zabrudzenia albo zamarzł ) to wtedy wysyła on błędne informacje o stanie w jakim sie obecnie znajduje ( drzwi otwarte/zamkniete ) i sterownik będzie świrował . Ponieważ sterownik zamyka jednoczesnie drzwi jak i wlew paliwa , więc jesli któryś bedzie zablokowany , sterownik bedzie za każda nastepną próbą ( blokowania i odblokowywania ) ciagna również ten ( zamarzniety / zabrudzony ) zamek . Musisz rozebrać drzwi które niechca trybić i sprawdzic w jakim stanie jest sam siłownik i reszta mechanizmu centralki w tych drzwiach , jesli wszystko bedzie ok to pozostaje ci jedynie zlokalizowaz w swoim aucie setrownik gówny do centrali i obejżec czy przypadkiem nie jest mokry ( bo wtedy bedzie juz oczywiste ze to zwarcie powoduje świrowanie centralki ) Powodzenia .  :-V  :-tylko
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Centralny zamyka, ale nie otwiera
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2012, 13:09:58 pm »
Witam, auto postało w cieple przez noc, i centralka jak by zaczyna odżywać, tak wiec rada co do tego, że cos przymarzło była prawdopodobnie słuszna !

Dzieki za szybki odzew !