Autor Wątek: Konserwacja profili zamkniętych i drzwi (czy to ma sens?)  (Przeczytany 2258 razy)

andrew140785

  • Gość
Konserwacja profili zamkniętych i drzwi (czy to ma sens?)
« dnia: Grudzień 18, 2012, 12:16:06 pm »
Tak jak w temacie - czy ktoś z kolegów konserwuje profile zamknięte i drzwi preparatami woskowymi? Czy sprawdza się to tylko w nowych autach przy regularnej konserwacji? Zastanawia mnie to głównie chodzi mi o  spody drzwi bo to one najprędzej  mogą ucierpieć a nie wiadomo kiedy i czy w ogóle poprzedni właściciel to robił. :P

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Konserwacja profili zamkniętych i drzwi (czy to ma sens?)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2012, 15:46:38 pm »
witam.
po pierwsze sprawdziłbym kamerą inspekcyjną miejsca gdzie może wystąpić korozja, jeżeli jest drobna to można zastosować preparat wiążący rdzę i później prysnąć preparatem do profili zamkniętych. zawsze jest to jakaś konserwacja, która blokuje korozję.

słyszałem o przypadku z czasów prl, gdzie facet kupił nową skodę i we wszystkie możliwe dziury wlał mnóstwo oleju (zwykłego oleju silnikowego). po prostu zalał auto olejem. śmierdziało przez jakiś czas, ale inni właściciele takich samych aut nie mogli uwierzyć, że jego auto nigdy nie skorodowało, a ich wozy skończyły na złomie. to skrajny przypadek, ale potwierdza, że konserwacja ma sens ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 15:55:03 pm wysłana przez strawinski »