Autor Wątek: X-type Estate - wycieraczka tył (mały problem)  (Przeczytany 2199 razy)

Trigojunior

  • Gość
X-type Estate - wycieraczka tył (mały problem)
« dnia: Grudzień 16, 2012, 23:30:40 pm »
Witam Was,

mam mały problem...nie chodzi mi wycieraczka z tyłu tzn silniczek działa tylko nie porusza wycieraczki (słychać tylko strzał przeskakującego bolca). Rozmawiałem w serwisie z człowiekiem który powiedział mi, że to częste w X'ie. Podobno jak rzadko używa się wycieraczki to łożysko które znajduje się w tylnej szybie zapieka się i stąd ten problem - silniczek chce ale nie może bo ma za duży opór.

Problem w tym, że w serwisie tej części nie kupię osobno tylko muszę zakupić cały silniczek który kosztuje... cenzura ... na Allegro szukałem ale nie znalazłem...

Jakiś czas temu spotkałem w Warszawie na parkingu człowieka (bardzo miłego) który jeździ Estate i mówił, że też miał ten problem i mechanik gdzieś mu to wynalazł i wymienił - wymiana ponoć jest niezwykle upierdliwa...ustrojstwo siedzi mocno a jeden nieodpowiedni ruch i po szybie...

No ale wracając do tematu i celu w jakim tu piszę...czy ktoś ma pomysł jak to naprawić lub gdzie można dostać samo łożysko które jest za to odpowiedzialne?

Zaznaczę jeszcze, ze raz już zdejmowałem wycieraczkę i próbowałem nasmarować to łożysko (WD-40 i inne specyfiki nic nie zmieniły)