Autor Wątek: Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki  (Przeczytany 3094 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki
« dnia: Grudzień 15, 2012, 15:00:53 pm »
Przez wlasne lenistwo mam problem.. Zamiast odsniezyc szybe to robilem to wycieraczkami a? przestaly dzialac. Dziala tylko skokowo jak si? przytrzyma manetke do siebie..jak ja puszcze to przestaje machac. Bezpieczniki od wycieraczek sa dwa jeden w ogole od wycieraczek i drugi od spryskiwacza i automatow wycieraczkowych i ten wlasnie po wlozeniu i przekreceniu kluczyka od razu si? przepala, z wyciagnietym R1 równie? przepala zaraz po przekreceniu kluczyka. Poradzcie gdzie szukac problemu. Silniczek raczej sprawny bo by w ogole nie dzialal. Gdzies zapewne ma zwarcie do masy ale gdzie?
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2013, 15:59:31 pm »
No to już wiem.. acz przez brak czasu chwilę to trwało  :-gwizd Poszedł silniczek wycieraczek a konkretnie blaszka parkująca się wtopiła w parking i ją wygięło. Niby ją podgiąłem, zanitowałem ale dalej od czasu do czasu spali bezpiecznik więc lepiej wymienić na sprawny. Powiedzcie mi czy od angola można przełożyć ten plastik sterujący z silniczka czy on też jest "lewy"? Bo całości to się chyba nie da.. zbyt piękne by to było. A ceny anglików od 10zł. No i pytanie, które zbulwersuje kolegę Choinę  :-V a mianowicie czy z mondeo silniczek pasuje, bo bardzo jest podobny i jest łatwiejszy do dostania, i tańszy.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2013, 16:46:06 pm »
Silniczek zmieniłem ale teraz nie działa spryskiwacz i nie działają czasówki. Działa tylko jak się przyciągnie manetkę to pomacha chwilę.. parę razy się przyblokuje na środku szyby i parkuje na miejscu. Działa tak jakby na średniej prędkości. Podpowiedzcie co to może być? Przekaźnik nie wygląda na przypalony. Bez przekaźnika w ogóle nie działa.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2013, 17:19:43 pm »
Sprawdź modu komputera pokładowego bo to on odpowiada za pracę wycieraczek jak i spryskiwacza. Możliwe że poszedł ci za duży prąd na moduł i coś w nim też się popaliło.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Pali bezpiecznik od wycieraczek i pompki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2013, 20:17:10 pm »
Chodzi o moduł komfortu? W mondeo jest coś takiego jak GEM i on jest odpowiedzialny za wycieraczki ale w x-typie nie znalazłem czegoś takiego jak GEM. Jutro spróbuje zresetować kompa, sprawdzić OBD i zobaczymy. Gdzie jest ten moduł bo nie mogę znaleźć nigdzie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]