Autor Wątek: Awaria centralnego zamka.  (Przeczytany 2322 razy)

Offline John

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Awaria centralnego zamka.
« dnia: Grudzień 14, 2012, 18:41:35 pm »
Witam.

Od jakiegoś czasu centralny zamek wariował, otwierał drzwi tylko na sekundę i od razu je zamykał, i czasami w ogóle nie zamykał. Przyglądając się sprawie doszedłem do wniosku, że poszedł zamek/ siłownik prawy przedni, ponieważ przy zamknięciu nie reagował wewnętrzny bolec. Rozebrałem wszystko, na razie odłączyłem go i wszystko wróciło do normy, poza tymi drzwiami, działają teraz tylko ręcznie.

I tu mam pytanie, do póki nie przyjdzie nowy zamek muszę jakoś jeździć, które piny we wtyczce zewrzeć, aby nie wyświetlał mi się komunikat, drzwi otwarte, i druga sprawa, czy jest sens zabierać się za naprawę, otwieranie czyszczenie smarowanie, czy brać używkę. Jak to ma się w Jagu?

pozdrawiam

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Awaria centralnego zamka.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2012, 10:31:15 am »
Miałem podobną sytuację. Centralny próbował zamykać drzwi (prawy tył) i za chwilę je otwierał (albo raczej zamknięcie uznawał za nieskuteczne i cofał siłownik). Kupiłem używkę na allegdzieśtam i wyszło tak że z dwóch musiałem złożyć jeden, bo ani jeden, ani drugi w 100% sprawny nie był.
Na zdjęciu (zamek prawy tył) piny, które prowadzą do krańcówki informującej o zamknięciu drzwi.
S-type 4.2
Marek 693 440 715

Offline John

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Awaria centralnego zamka.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2012, 12:31:08 pm »
Dzięki serdeczne makek, zaraz to zewrzę.

Offline Domi7

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Awaria centralnego zamka.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:28:39 pm »
Stary temat ale aktualny. Kot mi szaleje i przy zamykaniu centralnego zamka, zamyka i zaraz otwiera, pewnie któryś z zamków kaplica. Czy wersje przed i poliftowe mają jednakowe zamki? Wersja eu i z uk różnią się czyms?
Dodatkowo czasem nie działa otwieranie klapy bagażnika zarówno z pilota jak i przyciskiem na desce. Już zglupialem z tymi zamkami..