Autor Wątek: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze  (Przeczytany 16337 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Panowie czy to wina nawierzczni sliskiej? Kwestia bezpiecznikow? Poprostu jakbym ryl po gruzie pedalem az musze odciskac stope bo boje sie....

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:50:18 pm »
Pewnie ABS zadziałał
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

lysyyy

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:50:38 pm »
Czekaj, miałeś kiedyś ABS...?  :-gwizd

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:57:26 pm »
Miec kiedys? Nierrozumiem. Poprzedniej zimy ABS byl stale aktywny, a gdy auto poczuje poslizg to wlacza sie trakcja? Czy to normalne oddzialywanie|? Posiadacze X-Type 2,5 V6 Sport(2003) pomozcie. Czy mechanicznie jest wporzadku? Jeszcze dzis widze sie z mechanikiem


http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,19936.msg170306.html#msg170306

lysyyy

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:04:44 pm »
Pytam, czy miałeś już wcześniej w innych autach ABS? Bo z tego jak to opisałeś, to wygląda na zwykłe działanie ABS podczas utraty przyczepności w hamowaniu. Tak właśnie działa ABS (nie mylić z kontrolą trakcji!), po prostu hamulec łapie i odpuszcza (kiedy wykryje poślizg koła/kół) i jest to wykonywane z bardzo dużą częstotliwością. Stąd właśnie to nieprzyjemne drżenie pedału hamulca, do tego podnosi go jeszcze uniemożliwiając Ci jakby mocniejsze hamowanie...
Dlatego pytałem czy miałeś już ABS (w innych autach).

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:09:27 pm »
hahha Mam 23 lata i to moje 1sze auto;) od roku. Ludzie sie burza ze sciemniam bo nie mozliwe ze go stac hahhaaa Wysrczy harowac w pracy:) Pogadam z mechanikiem o jego ocene. A wam identycznie dziala ABS w jagach?

lysyyy

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:19:11 pm »
Nie pytaj go o to  :-gwizd  :-W

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:49:51 pm »
ja mam czasami tak samo, ale nie zawsze
i moim zdaniem nie jest to normalne działanie ABS-u
czasami działa łagodniej a czasami po chamsku na maksa i też się boję, że to jakiś błąd czy usterka

miałem w poprzednim aucie ABS i takich akcji nie było
w tym także tylko ok. raz na 10 hamowań (takich w których rzeczywiście ABS się uaktywnia) to się zdarza

co dziwne jak podczas takiej akcji odpuści się pedał i zaraz ponownie wciśnie to już nie ma tego szarpania pomimo że przecież jedzie się po takiej samej nawierzchni pod wzgledem przyczepności
sprawdziłem to w sytuacji, w której mogłem sobie na to pozwolić
Problem zaczyna się wtedy gdy nie można odpuścić pedału, bo przed nami jest przeszkoda.
To nie jest normalne działanie ABS-u (wiem jak normalnie działa)
Wie ktoś co należałoby sprawdzić - jakiś moduł czy cos innego???
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

lysyyy

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:15:56 pm »
Co rozumiesz przez nienormalne działanie ABS'u?? Działanie ABS w różnych autach różnie się odczuwa. Im większy poślizg (mniejsza przyczepność) tym bardziej jest to odczuwalne na pedale. Im mocniej będziesz np. wciskał pedał przy działającym już ABS'ie, tym bardziej będziesz to czuł na pedale... W Vivaro np, na śniegu (pod którym jest lód) tak mi pedał wali, że aż sobie stopę mogę wymasować  :-gwizd :-hehe Jest to całkiem normalne, że ABS działa z różną intensywnością!

Dzery

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:46:54 am »
Jesli mozesz to sprecyzuj co znaczy drzy i szorowanie, u mnie w kotku 2.5 4x4 miałem taki objaw że nawet przy leciutkim przyciśnięciu hamulca pedał odrazu odbijał i odrazu włączał się ABS, niestety zbagatelizowałem objaw po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ABS prędkościomierz przestał działać i zaczeły się problemy, okazała się kostaka przy wiązce kabli od czujnika ABS przedniego koła.

marasZk

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2012, 09:24:37 am »
w moim x 4x4 3.0 jest podobnie. przez kilka dni jeździłem na letnich i jak spadł śnieg nie dało się hamować abs od razu się uruchamiał, cofał pedał, drżał , aż nie przyjemnie, hamowałem już sam pulsacyjnie, od kilku dni mam już zimowe i jest ok, załącza się upierdliwy w tym modelu abs, tylko jak maksymalnie koła stracą przyczepność (na lodzie)
wcześniej miałem a3 abs działał, prawie go czuć nie było, tak samo w vectrze brata, ale z tego co pamiętam podobnie jak x miałem w bmw e36 i e46 i mondeo mk2 2.5 v6. więc to chyba zależy już od konstrukcji układu.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2012, 15:02:03 pm »
problem w tym, że ja mam nówki Pirelli zimowe i to sie dzieje
a poza tym na letnich też było czasami to samo
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Cypis.bdg

  • Gość
Odp: Wciskam hamulec, a pedal odbija, drzy, szlysze i czuje szorowanie po drodze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2012, 04:28:51 am »
Sprawdź, jak wyglądają styki w złączu komuputera ABS (stojąc przed maską komp jest z lewej strony). Mi kiedyś ABS wariował, okazało się, że złącze zaśniedziałe na kilkunastu pinach!