Autor Wątek: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(  (Przeczytany 5201 razy)

MrDaimler

  • Gość
filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« dnia: Grudzień 11, 2012, 11:22:40 am »
witam jak w temacie. mam problem. poniewaz parują mi strasznie szyby. nawiew tak sobie dmucha nawet na maxa. zastanawiam sie czy są od tego jakieś filtry? jest to daimler 91 rok. dodam, ze nawet jak ustawie na maxa nawiew na przednią szybe i tak nie odparowywuje cała. a trzeźwy jezdze:) :-help :-help

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2012, 13:15:21 pm »
Kolego w linku do tematu poniżej może znajdziesz coś co Ci pomoże w twoim problemie:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,20830.0.html

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

MrDaimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:37:48 am »
a czy w xj 40 sa dw2ie dmuchawy?? bo mi sie wyfdaje ze mi dziala tylko jedna i stad moje problemy.

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2012, 20:24:34 pm »
Witaj.
W xj40 są dwie dmuchawy ( blowery). Jeden jest po stronie kierowcy nad pedałami, dosyć łatwy dostęp, natomiast 2 gorzej już, po stronie pasażera. trzeba zdemontować schowek, plastiki i płytę z elektroniką gdzieś na forum masz całą akcję ze zdjęciami, ja miałem taki sam problem działała tylko dmuchawa od kierowcy a to znacznie za mało, wymontowałem i wymieniłem w sumie tylko szczotki silnika dmuchawy i wszystko oczyściłem jest trochę zabawy ale dasz radę samemu jeżeli masz silne nerwy i trochę czasu. Powodzenia
Kocia moc :)

MrDaimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:28:36 am »
dzisiaj znow przygoda:/ wczoraj doszedłem do tego ze miałem nieszczelnosc w wezykach podcisnienia. i uszczelniłem miejsce w którym było słychac ssanie.. wszystko poskaladalem.. dzis wkaładam akumulator i nawie wogóle nie działa. gdzie sa od niego bezpieczniki i jakis sterownik?moze obruszyłem jakas kostke wczoraj..

tomek1212

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2012, 19:14:35 pm »
Świeci się na desce lampka z symbolem pioruna (żółta, po lewej stronie, chyba druga od góry) ?

MrDaimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2012, 12:19:37 pm »
nie nie.. nie mam pioruna i bezpieczniki tez sprawdzilem. vcm tez nic.. moze kostki od sterownika? tylko który to? ten koło prawego blowera?

tomek1212

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2012, 08:57:42 am »
Sterownik od nadmuchów widoczny jest po zdjęciu prawej tapicerki pod deską, jest on po prawej stronie tunelu centralnego, a w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się serwomotory do klap nawiewu.
Powinny być do niego podpięte 3 duże wtyczki i jeden osobny kabelek. Jeżeli go wcześniej odpinałeś to zwróć uwagę na te 3 większe wtyczki, można je podpiąć odwrotnie (pasują) i wówczas może się dziać tak jak u Ciebie.

MrDaimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2012, 08:09:06 am »
no i niby wtyki sa ok.. bóg wie co juz mam tego dosyc bi zimno jakniewiem a nawiewu niema:/ da rade porac jakoc prad na krótkona ten sterownik? które piny od pradu sa?

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2013, 20:13:08 pm »
a ja sie podepne po pytanie tym bardziej ze mamy prawie identyczny nickname  :-yipee

Pamietam ze u mnie tez dziwnie szyby parowaly, ale problem zniknał gdy naprawiłem klime.

Pytanie mam inne. W lato jak jest gorąco klima mi dziala bez zarzutu, chlodne powietrze wieje wprost na mnie, na szybe (rowniez po stronie pasażera) i jest ok. Ale zauwazylem ze nie da sie puscic nawiewu na nogi, bo wkoncu nie ma takiej opcji na panelu klimi :/ Przez co nie raz w nogi bywa troszkę za gorąco - zważywszy ze tak jak bym czuł ze wręcz leci mi ciepłe powietrze na stopy (pomimo ze klima ustawiona ma maksymalne chłodzenie).....z silnika?

Ale to pikuś. To az tak bardzo mnie nie drażniło, nawet w długich trasach w lato.
Ostatno jednak po raz pierwszy jeździłem moim kotkiem w ziemie po śniegu przy niskich temperaturach. Szyby nie parowały, w kabinie było ciepło, ciepłe powietrze leciało na mnie i na szybe (rowniez po stronie pasażera)........ale w nogi potwornie zimno, po 20 minutach jazdy stopy mialem zlodowaciałe. Czy naprawe w xj40 nie było zadnego nawiewu na nogi - no bo w sumie nie ma takiej opcji na panelu klimy. Czyli inżynierowie z Jaguara pozwolili by pasażerom marzły nogi  w tak luksusowiej limuzynie?

p.s. a propos - co z tym filtrem kabinowym w xj40, jest takowy ?

tomek1212

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2013, 21:53:26 pm »
Jest nawiew na nogi, choć rzeczywiście w wielu XJ40 jest niesprawny. U mnie jak kupiłem też nie działał.
Dmucha na nogi cały czas z wyjątkiem nawiewu ustawionego na szybę.

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2013, 06:25:26 am »
to co trzeba zrobic by zaczęło tez wiać na nogi ?

tomek1212

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2013, 10:33:42 am »
Już nie pamiętam czy nawiewem na nogi steruje podciśnieniowy zaworek czy elektryczny serwomotor, ale raczej to drugie.
Z tego co pamiętam to po zdjęciu tapicerki nad nogami pasażera (tam gdzie są przekaźniki) i następnie po odkręceniu sterownika do całego układu nagrzewnicy widać będzie ten serwomotorek. Można go wyjąć i wtedy ręcznie obrócić ta klapą (za pomocą śrubokręta płaskiego), o ile dobrze pamiętam to ona ma docelowo 3 pozycje, nawiew zimny, nawiew ciepły i bez nawiewu (oczywiście to wszystko dotyczy nawiewu tylko na nogi).
Pisałem o tym na forum jak to robiłem, to było gdzieś luty-marzec zeszłego roku.

Offline xjscabrio

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2013, 15:47:49 pm »
szyby parowaly bo mialem nieszczelna nagrzewnice . zmienilem na nowa i problem mam rozwiazany.
co do sterowania ta klimatyzacja itd  jest to jedyny samochod (z ktorym mialem doczynienia)w ktorym nie bardzo wiem jak sie obsluguje caly ten panel :(
XJR-S ,XJR XJ40,X358

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: filtr kabinowy xj 40? parują szyby:(
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2013, 19:32:06 pm »
Już nie pamiętam czy nawiewem na nogi steruje podciśnieniowy zaworek czy elektryczny serwomotor, ale raczej to drugie.
Z tego co pamiętam to po zdjęciu tapicerki nad nogami pasażera (tam gdzie są przekaźniki) i następnie po odkręceniu sterownika do całego układu nagrzewnicy widać będzie ten serwomotorek. Można go wyjąć i wtedy ręcznie obrócić ta klapą (za pomocą śrubokręta płaskiego), o ile dobrze pamiętam to ona ma docelowo 3 pozycje, nawiew zimny, nawiew ciepły i bez nawiewu (oczywiście to wszystko dotyczy nawiewu tylko na nogi).
Pisałem o tym na forum jak to robiłem, to było gdzieś luty-marzec zeszłego roku.

dzięki