Autor Wątek: ogrzewanie w XJ 4.0  (Przeczytany 5311 razy)

sulart

  • Gość
ogrzewanie w XJ 4.0
« dnia: Styczeń 02, 2009, 19:36:07 pm »
witam serdecznie

W dniu dzisiejszym dołączyłem do grona miłośników samochdów Jaguar. Zakupiłem kocurka z 1993 roku XJ 4.0. Jadąc dzisiaj do domu zaobserwowałem dziwną rzecz. Ogrzewanie działa i ciepły strumień powietrza lecia z kratek nawiewu, ale spod kolumny kierownicy zasuwa zimne powietrze czy jest to zwalone ogrzewanie wnętrza czy jakiś kruczek .Niestety mamual jest po niemiecku a ja nie jestem kumaty z tego języka. Proszęo pomoc bo zimno na zewnątrz.

Artur

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2009, 19:48:10 pm »
Witam

Ze wszystkich kanałów leci ciepłe powietrze i co ciekawe jak zmnieszam nawiew to mniej leci zimnego i odwrotnie nie mam zielonego pojęcia o co chodzi ?

Artur

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2009, 19:58:04 pm »
W zależności od ustawienia siły nawiewu spod kolumny kierownicy leci zime powietrze, a z nawiewów na nogi i kratek ciepłe  ??????

Artur

rcala xj40

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:05:50 pm »
W XJ40 zawsze zima jest zimno w nogi...ten typ tak ma, a _radzio1 jak zwykle ma racje  :-R :-R :-R

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:06:08 pm »
stała nie zmienia sie ?
według wskazań wskażnika prawidłowa.
chodzi mi o to czy w kolumnie kierownicy jest kanał powietrzny, może coś spadło pod kolumną kierownicy.
Powietrze wychodzące z karatek jest gorące z przodu i z tyłu
 :-cry

Artur

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:15:24 pm »
:-witamy sulart

klapki dosc czesto sie zachaczaja, to jest niestety znany problem. a moze ktos kiedys
"naprawil" cos i po prostu odlaczyl kanal ? a leci tyle samo powiertrzy z wszystkich
otworow ??

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2009, 20:25:55 pm »
z tego zimnego porównywalnie jak z ciepłych ale jest to wkurzające bo leci prosto na uda ;D

Artur

a jeszce jednno pytanie gdzie są bezpieczniki od fotela pasażera

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2009, 22:46:10 pm »
Pomiędzy dmuchawa a nagrzewnica jest gumowe połączenie
może tego nie masz albo nie jest połączone .
Co nie działa w siedzeniu jaka wersje siedzeń masz (pamiec, ogrzewanie ,poduszka powietrzna do wzmocnienia dolnego krzyża  itp?

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:16:12 pm »
OK dzięki sprawdzę czy jest ta guma, rozumiem żę nie muszę za dużo rozbierać  ;D
Co do siedzeń mam pamięć ale po stronie kierowcy, po stronie pasażera nie działa podgrzewanie i inne ustawienia właściwie działa tylko pochylanie fotela  ??????

Artur

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2009, 00:59:15 am »
Bezpieczniki
prawa strona A4 -25A: A1-10A
lewa strona A-4 -5A
 jesli bezpieczniki masz przepalone to powinieneś miec swiatelko błyskawicy na zegarach.
najprościej jest zdjac dolne siedzenie i sprawdzic co tam sie dzieje .mozna odlaczyc przewód z motorka dzialajacego i podlaczyc do innych i sprawdzic co z nimi . podobnie sprawdzić przełącznik podpinając wtyczkę z niedzialajacego silniczka do dzialajacego.

jannaf

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2009, 12:32:44 pm »
OK dzięki sprawdzę czy jest ta guma, rozumiem żę nie muszę za dużo rozbierać  ;D



No i co jest ta guma, bo bardzo mnie to ciekawi???  Nie zaobserwowałem w moim Jagu żadnego osobnego nawiewu "na uda", ale rzeczywiście jak kiedyś zdjąłem, w celu usuniecia deszczówki, gumę łączącą lewy blower z nagrzewnicą to powstał dokładnie taki efekt, jaki  opisuje Sulart.

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2009, 17:16:14 pm »
w którym miejscu zdejmowałeś tę gumę , wewnątrz czy na zewnątrz samochodu .?
ciekawym objawem jest to że regulując siłę nawiewu zwiększam lub zmiejszam wpadającezimne powietrze. przy wyłączonym nawiewie i szybkiej jeździe nie ma efektu wpadającego zimnego powietrza

Artur

jannaf

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:00:07 pm »
w którym miejscu zdejmowałeś tę gumę , wewnątrz czy na zewnątrz samochodu .?
ciekawym objawem jest to że regulując siłę nawiewu zwiększam lub zmiejszam wpadającezimne powietrze. przy wyłączonym nawiewie i szybkiej jeździe nie ma efektu wpadającego zimnego powietrza

Artur

To potwierdza moje przypuszczenia o braku (bądź uszkodzeniu)gumy. Jest ona zainstalowana wewnątrz auta i żeby do niej dotrzeć musisz zdemontować maskownicę (tapicerkę) pod kierownicą (łatwizna). Potem sprawdź, czy od blowera (czyli kasety z wiatraczkiem)  odchodzi z prawej strony gumowy komin o zwężającym się przekroju prostokątnym, który biegnie stromo w prawo-dół i łączy się z otworem w tunelu środkowym, gdzie jest umieszczona nagrzewnica. Guma jest przy wiatraku umocowana wstretnie lepką taśmą, a przy nagrzewnicy zainstalowana jest taka metalowa "agrafka" w kształcie litery U, która pełni rolę okleszczki na króćcu wyprowadzenia nagrzewnicy. Jeżeli masz nieszczelność na którymś końcu tej gumy, to wentylator dmucha ci zimne powietrze prosto z zewnątrz auta na uda, z pominieciem nagrzewnicy.
Uffffffffffffffff ale sie rozpisałem, a wystarczy odkręcić kilka wkrętów, rzucic okiem i wszystko będzie widać jak na dloni.

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:14:01 pm »
Ok dziękuję jutro sprawdzę i dam znać jak wygląda sytuacja

Artur

sulart

  • Gość
Odp: ogrzewanie w XJ 4.0
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2009, 17:59:36 pm »
Witam

Okazało sie że poprzedni właściciel zablokował klapkę od nagrzewnicy i dlatego leciało zimne powietrze. odblokowałem i wszystko gra. Dzięki za pomoc

Artur