Autor Wątek: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ  (Przeczytany 3280 razy)

andrew140785

  • Gość
Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« dnia: Listopad 25, 2012, 10:13:51 am »
Ciąg dalszy zmagań z falowaniem obrotów w 2.0diesel czy ktoś rozwiązał tę dolegliwość? Bo ja walczę z nią już od dłuższego czasu i ciągle powraca i to zawsze kiedy jest wilgoć na dworzu i kiedy włączę światła mijania kiedy jeżdżę na dziennych to wszystko jest dobrze  i sprawdzone bylo już wiele rzeczy m.in. Wtryskiwacze które są ok. Ostatnio w watsztacie wyjęto główny sterownik silnika  i sprawdzono vzy nie ma wody na złączu i samym komputerze okazało się że woda była na kilku pinach  od paru istotnych czujników ale zostało wszystko osuszone i zakonserwowane i  ale większej poprawy nie ma  i teraz zastanawiam się czy aby nie jest to kwestia alternatora  :-chyt   bądź regulatora napięcia bo samo falowanie jest tylko po włączeniu świateł czyli podczas większego obciążenia elektrycznego
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2012, 10:18:36 am wysłana przez andrew140785 »

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2012, 23:39:54 pm »
W jakim zakresie zmieniaja ci sie te obroty?

Pirat

  • Gość
Odp: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 06:31:59 am »
Tak jak sam piszesz problem jest w ładowaniu

andrew140785

  • Gość
Odp: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2012, 17:50:07 pm »
Obroty zmieniają się nieznacznie o 40-50 obrotów. Postanowiłem wysuszyć DOKŁADNIE wnętrze samochodu i posprawdzałem styki żarówek od wszystkich świateł, wyczyściłem i jest spora poprawa mogę powiedzieć że w 90% problem zniknął  :-super
Może i dziwne albo zbieg okoliczności ::)

andrew140785

  • Gość
Odp: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2012, 09:57:57 am »
Koledzy czy któryś z was sprawdzał ładowanie alternatora? Bo u mnie jak teraz sprawdzałem to wyszło że mam 14,86V  i po włączeniu np świateł i innych odbiorników spada nieznacznie więc czy to regulator napięcia lub alternator jest do wymiany?
Na forum forda piszą że ładowanie w 2.0 tdci powinno wynosić 14,4 maksymalnie.
Jak sytuacja wygląda u innych dieslowców???
Proszę o pomoc, gdyż to może być przyczyna falowania obrotów. :-help :-help :-help

andrew140785

  • Gość
Odp: Falowanie obrotów 2.0d PO WŁĄCZENIU ŚWIATEŁ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:27:11 pm »
Napiszę aby zamknąć ten wątek i dla potomnych by wiedzieli że: JEŚLI MACIE PROBLEMY Z FALOWANIEM OBROTÓW A SPRAWDZILIŚCIE JUŻ WSZYSTKO ŁĄCZNIE Z REGENERACJĄ LUB WYMIANĄ WTRYSKIWACZY TO WYMIEŃCIE ALTERNATOR  :-K :-gwizd

Ja po ponad roku walki z tą dolegliwością w końcu byłem w 100% pewien że to to indyjskie ustrojstwo marki VISTEON odpowiada za falowanie pomimo że ładowanie było idealne to po rozebraniu go okazało się że łożysko jedno bardzo ciężko się kręciło a drugie przeskakiwało na bieżni i wolałem wstawić drugi niż regenerować stary. Teraz to nawet wspomaganie kierownicy lżej chodzi a o falowaniu obrotów nie ma mowy ;D

 :-off :-off :-off :-off :-off :-off