Autor Wątek: Oprogramowanie diagnostyczne Jaguar S type 2,7D  (Przeczytany 2327 razy)

macgraf

  • Gość
Oprogramowanie diagnostyczne Jaguar S type 2,7D
« dnia: Grudzień 09, 2012, 14:00:40 pm »
Witam wszystkich serdecznie.
Czy ktoś posiada oprogramowanie diagnostyczne do tego modelu takie, abym mógł sam dostać się do dogrzewacza i go rozblokować. Posiadam interfejs, którym z dobrym oprogramowaniem powinienem to ustrojstwo rozblokować.
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Oprogramowanie diagnostyczne Jaguar S type 2,7D
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 23:14:43 pm »
Witaj,

nikt się nie wypowiada, to może coś podpowiem bazując na swoim amatorskim doświadczeniu, jeśli chodzi o ten model  :- pojecia
Otóż z Twojego postu nie wynika, jaki "interfejs posiadasz", pisząc o dogrzewaczu domyślam się, ze chodzi Ci o Webasto (Auxiliary Heater). Według mojej wiedzy, do diagnostyki, obsługi (w tym do odblokowania) Webasto potrzebny jest specjalny, dedykowany interfejs, którym posługują się autoryzowanie przedstawiciele tej marki. Interfejs ten podpina się bezpośrednio do Webasta. Jeśli więc jakimś cudem posiadasz taki interfejs, to faktycznie (chyba) potrzebujesz tylko oprogramowania, które widziałem pod tym linkiem: http://www.techwebasto.com/heater_thermo_test.htm Jeśli natomiast przez "interfejs" rozumiesz kabelek do złącza OBDII, który się podpina pod kierownicą, to, biorąc pod uwagę co wyżej opisałem, nie ma bata, żebyś coś mógł tą drogą majstrować przy webasto.   :-tylko Mało tego! Z tego co wiem, to standardowym dostępnym na rynku oprogramowaniem, przez OBDII możesz sobie sprawdzić tylko niektóre rzeczy w Jagu (poszukaj, gdzieś ostatnio był o tym post), natomiast bardziej wnikliwa analiza jest możliwa tylko poprzez dedykowane oprogramowanie/narzędzia, które posiada tylko ASO Jaguara (chyba IDS to się nazywa)  :-tylko
Jeśli ktoś ma szerszą wiedzę w temacie, to niech mnie poprawi, albo dopowie. Sam mam nieaktywne Webasto, więc jeśli jest jakiś alternatywny sposób uruchomienia (zresetowania), to chętnie się czegoś dowiem  :-gwizd
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport