Autor Wątek: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę  (Przeczytany 3403 razy)

amigo

  • Gość
Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« dnia: Grudzień 03, 2012, 08:06:37 am »
 :o

Witam Was przyjaciele ;D
Mam Jaga z 1999r 3.0 V6 + LPG

Od wczoraj pojawił mi się problem z moim koteczkiem i proszę o poradę..
w trakcie wczorajszej podróży kotek jakby zaczynał przydymiać na biało momentami przy dodaniu gazu i efekt jakby się nasilał. Z uwagi że auto mam z inst. LPG i pojechałem zatankować, bo się kończył gaz i po odpaleniu z tyłu biała łuna dymu i dziwny zapach spalin. Zrobiłem wielkie oczy i wróciłem po woli do domku, w trakcie jazdy do domku autko jakby się ksztusiło momentami i po dodaniu gazu z tyłu pojawiał się biały dymek oraz momentami pojawiał się pomarańczowy engine. Dodam że autko jest w automacie nie było nigdy katowane i męczone. Sprawdziłem stan oleju i wszystko wydaje się być ok ale stan płynu chłodnicy jakby lekko spadł. Po odpaleniu nie widziałem bąbelków w zbiorniczku z płynem i nie wiem czego się spodziewać. Na chłopski rozum to obstawiam na uszczelkę głowicy ale mogę się mylić?!
Proszę o pomoc w diagnozie, co mogę sam sprawdzić zanim udam się w poszukiwania mechanika.
W razie co to jakie są ceny uszczelek, i czy wymienić obie?
W jakimś sklepie internetowym uszczelki widziałem po 525zł/ szt. to normalne?
Gdzie szukać części w rozsądnych cenach?

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc z Waszej strony :-thank

BlackV6

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 08:28:32 am »
Sprawdz na dzień dobry bagnet czy nie ma "masła na nim" korek wlewu oleju , oraz zbiorniczek płynu chłodzącego czy ubywa i czy czasem nie ma w nim oleju ,


Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2012, 08:50:50 am »
525zł/szt ?? A nie pomyliłeś przypadkiem z kompletem 2szt? Taka oryginalna uszczelka w serwisie UK to 200zł/szt czyli komplet w polskim serwisie nie powinien być droższy niż 550zł. Zamienniki kosztują ok 100zł/szt ale jeśli chcesz jeszcze jakiś czas pojeździć tym autem to wydaj 200-250 więcej i kup dobrej jakości.
   A pierwsze co to nie gdybaj tylko podjedź do warsztatu, tam zdiagnozują co jest grane. W moim aucie były objawy uszkodzonej uszczelki a po zdjęciu głowicy okazało się, że uszczelki wyglądają dobrze. Z tego co pamiętam to głowice nie były wystarczająco dokręcone.

amigo

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2012, 17:40:47 pm »
ponad 500zł/ sztuka w sklepie inter cars szukałem dalej i są tańsze w innych sklepach, ale nie dostępne- stan magazynowy 0 szt.  :(
Pytałem w motoryzacyjnym i nawet na zamówienie nie załatwią więc jestem w małej kropce.
Jestem umówiony na czwartek do mechanika ale z tego co mówią to uszczelka głowicy.
Zakładam że tak jest i pytania jakie mi się nasuwają to czy trzeba 2 strony robić? i jakie części trzeba jeszcze zakupić prócz uszczelek do tego remontu? czy potrzeba specjalne blokady rozrządu? Jakie wynagrodzenie weźmie mechanik? Miał ktoś już z tym jakieś doświadczenia?
Wiem, że dużo pytam ale chcę wiedzieć co i jak z kotkiem, może sam kiedyś komuś w podobnej sprawie pomogę..

Pozdrawiam!
 
liczę na Wasze sugestie

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2012, 08:25:02 am »
A skąd właściwie jesteś? Tak, trzeba wymienić obie. Jaki jest sens wymieniać jedną? Jak.auto będzie rozbebeszone to trzeba obie wymienić. Chcesz płacić 2 razy za robotę jak po tygodniu padnie druga uszczelka? Robocizna z tego.co.pamiętam to 1tyś. Zadzwoń do firmy Car Service z Rybnika, to jest warsztat ale może zamówią Ci uszczelki w dobrej cenie

amigo

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2012, 15:05:43 pm »
Jestem z okolic Piły.
Faktycznie głupie pytanie z tą jedną uszczelką, jaki byłby sens :-wstyd
Znalazłem mechanika który zrobiłby to ale najszybciej na początku roku :-[
Zdaje się że kotek uziemiony, tym bardziej jest kłopot z uszczelkami, gdzie nie pytam to brak, brak itd. Poszukam kontakt do tego Rybnika i zadzwonię. Nie liczyłem że będzie taki kłopot z tym ale i to mnie nie zniechęci do koteczka:) Dziękuję wszystkim za pomoc :-thank

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 20:03:39 pm »

Zdaje się że kotek uziemiony, tym bardziej jest kłopot z uszczelkami, gdzie nie pytam to brak, brak itd.


To słabo szukasz, dostępność części nie jest problemem ale zamawia się je w wyspecjalizowanych sklepach bo Jaguara nie jest za popularną marką.

Wystarczy w przeglądarkę wpisać numer części albo skontaktować się z firmami które specjalizują się w tej marce, sporo osób zamawiało części w tym sklepie :

http://britishparts.co.uk/t/jaguar/jaguar-s-type/engine

ale są też w Polsce i mają chyba nawet reklamy na naszym forum

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

amigo

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2012, 06:57:27 am »
Dzwoniłem do serwisu w Warszawie i ku mojemu zdziwieniu dostępne są uszczelki głowicy w oryginale, koszt 250zł/sztukę- komplet P+L 500zł. + wysyłka :-clap
Z tym szukaniem to trzeba się troszkę postarać i nie szukać po sklepach z szopy przerobionych. Wcześniej miałem audi i przyzwyczaiłem się że części nawet na stacji benzynowej można było kupić :P Już teraz wiem że kotek jest wyjątkowy  :-super

amigo

  • Gość
Odp: Uszczelka gpod głowicą 3.0 V6? proszę o diagnozę
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2012, 09:37:34 am »
Fałszywy alarm :-kogutki
Co się okazało, że to nie uszczelka pod głowicą tylko kotek nie przepalał na wszystkie gary i stad ta kulejąca praca i kłęby białego dymu. :-hehe Pomogła wymiana świec i czyszczenie, osuszenie cewek
W razie co to służę pomocą

Pozdrawiam :-R