Autor Wątek: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !  (Przeczytany 3915 razy)

KAROLKAROL

  • Gość
Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« dnia: Listopad 30, 2012, 20:21:31 pm »
Witam szukalem szukalem az w koncu znalazlem i nabylem nowego kota XJ Daimler 92 rok z 4 litrowym silnikiem ! Przyszly zimne dni i zauwazylem ze prawie w ogole nie grzeje mi w kabinie na dodatek strasznie paruja mi szyby i jak by tego bylo malo w bagazniku jak popada znajduje sie woda ! Przerabiany juz motyw zbieranai sie wody we wlewie paliwa tez u mnei wystepuje Bardzo prosze o pomoc od czego mam zaczac dmuchawa nawiewu dmucha ostro ale tylko letnie powietrze, strasznei paruja szyby i nic nie moge z tym zrobic a w bagazniku wydaje mi sie ze cieknei z podszybia bo tam jest wilgotno i kapie z podszybia na zmieniarke klucze i kolo zapasowe CO MAM ROBIC ???????????

suchorz

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2012, 21:17:58 pm »
Jaką temp. ma silnik po nagrzaniu?
Może nie masz termostatu lub zawiesił się?

Jesli chodzi o wodę to najczęściej leci po antenie i od wlewu paliwa.
U mnie z obu tych miejsc leciało  ;D

Powyciągaj dywaniki i wysusz je, bo będzie śmierdziało.

KAROLKAROL

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2012, 21:55:14 pm »
Temperatura jest dobra i wskazowka stoi w miejscu czyli temp silnika jest ok ! Jest mozliwosc zeby leciala woda z podszybia uszcelką tylniej szyby bo troche odstaje ta ozdobna uszczelka z chromem oklajaca szybe ! Dywany wyjalem od razu zmieniarke i klucze tez bo boje sie ze moze sie zrobic zwarcie !

tomek1212

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2012, 22:40:50 pm »
Tylna szyba jest klejona, uszczelka pełni funkcje bardziej ozdobną. Nawet gdyby pojawiła sie tam nieszczelność to woda nie powinna dostawać się do bagażnika.

KAROLKAROL

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2012, 22:47:48 pm »
Ta mata ktora jest podpieta pod podszybiem tylnym jest cala nasiaknieta woda na samym srodku bagaznika wiec pomyslalem ze moze szyba ! skoro nie, to skad az tam dostac sie woda, moze uszczelka tylniej klapy juz jest do wymiany i puszcza ? Jestem zalamany bo u mnie jak na zlosc teraz ciagle pada :( Czy mocno parujace szyby wewnatrz moga byc spowodowane tym ze w aucie jest wilgoc ? mimo ze kabine mam raczej sucha tzn nie zauwazylem nigdzie zeby bylo mokro tylko bagaznik !

suchorz

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2012, 22:54:08 pm »
Dywaniki od dołu sa suche?

KAROLKAROL

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2012, 23:26:44 pm »
Tak wszytskie dywany w kabinie sa suche zdemontowalem tylna kanape podloga cala i sucho a szyby paruja niesamowicie moze jest nagrzewnica nieszczelna ? Natomiast w bagazniku tak jak wspomnialem leci i panuje dziwn wilgoc wszytsko jest pokryte taka "rosą"

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:04:43 am »
Przy wlewie to odpływ masz zapchany, kawał druta weź i przeczyść, w tych fałdach uszczelki wokół wlewu masz otwór. Jak cieknie ci podszybie tam gdzie odeszła uszczelka, to odklejona szyba i zgnilizna pod nią, blacharz dobry się kłania. W xj40 do odparowywania szyb w wilgotne dni służy klima, musi być nabita i sprawna, co do nagrzewnicy to sprawdź bezpieczniki, rozpiskę znajdziesz na stronie. Pzdr

Chichol

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2012, 13:21:34 pm »
Sprawdź czy masz odpowiedni poziom płynu chłodniczego, bo jeżeli masz za mało to nie będzie działało ogrzewanie.

JB-007

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2012, 22:07:11 pm »
woda z wlewu paliwa jst odprowadzona na zewnątrz auta dołem - wychodzi na wysokości zbiornika paliwa za kanapą - trzeba to przepchać - np. sprężonym powietrzem w sprayu. Podobnie pzedmuchasz przewody odpodzające wodę z podszybia zwnętrznego - przewody ujścia najdziesz w nadkolach przednich - końcówki gumowych wężyków...

tomek1212

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2012, 19:39:37 pm »
Podobnie pzedmuchasz przewody odpodzające wodę z podszybia zwnętrznego - przewody ujścia najdziesz w nadkolach przednich - końcówki gumowych wężyków...

A to nie sa przypadkiem odpływu z szyberdachu ?

KAROLKAROL

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2012, 19:52:26 pm »
Odplywy dachu oraz te z przodu tak jak i ten od wlewu paliwa juz wyczyscilem teraz czekam na deszcz ! Bo lalem w garazu i wydaje mi sie ze juz jest ok ale tylko deszcz to zweryfikuje !

grochu27350

  • Gość
Odp: Problem z grzaniem i wodą w bagażniku !
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:00:03 pm »
Hej u mnie był problem z zapchanym odpływem na podszybiu z przodu , po otwarciu maski mniej więcej na srodku pod plastikami. woda wlewała sie  do blowerów i po odpaleniu ciepłego luftu było w aucie biało sprawdź może tu jest problem.