Autor Wątek: X300 - Daimler Six - LWB - Do 25. tysięcy złotych  (Przeczytany 2215 razy)

Mariusz.524827

  • Gość
X300 - Daimler Six - LWB - Do 25. tysięcy złotych
« dnia: Listopad 23, 2012, 21:20:40 pm »
Witam Wszystkich Serdecznie!

Długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego samochodu. Od zawsze kręciły mnie klasyki i duże amerykańskie krążowniki. Te jednak wykluczyłem z moich poszukiwań ze względu na trudno dostępne części. Pozostały więc "bardziej europejskie" auta. Po określeniu kryteriów moich poszukiwań na polu bitwy pozostały takie marki jak Mercedes, Audi, BMW, i oczywiście Jaguar. Nie urzekł mnie wygląd niemieckich samochodów (no chyba, że mówimy o naprawdę starych Mercedesach). Pozostał więc Jaguar!

Co do wersji nie mam wątpliwości - wybór padł na X300 (biorę jeszcze pod uwagę X308 jednak wnętrze mnie nie przekonuje, może muszę do niego dojrzeć). Silnik cztero-litrowy byłby w sam raz (3,2L odpada ze względu na mniejszą moc a 6L za dużo pali). Jeśli chodzi o wyposażenie to im więcej tym lepiej, więc Daimler Six (najlepiej LWB) jest moim celem.

Teraz pytanie do Was, czy jest możliwe znalezienie bezwypadkowego Jaguara spełniającego powyższe kryteria za kwotę 20-30 tysięcy złotych? Nasz forumowy Kolega sprzedaje takiego właśnie Kotka i oczywiście jest on pierwszy i mam nadzieję ostatni na liście moich poszukiwań. Myślę, że niebawem dokonamy udanej transakcji. Chciałbym się jeszcze Was zapytać jaka powinna być prawidłowa, fabryczna grubość lakieru? Może posiada ktoś taki miernik i mógłby zmierzyć w różnych miejscach grubości powłoki? Bardzo ułatwi to ocenienie czy auto faktycznie nie miało przeszłości wypadkowej.

Pozdrawiam Wszystkich Kociomaniaków!
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 00:07:02 am wysłana przez Mariusz.524827 »

Offline aldek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Cadillac DeVille 4,9
Odp: X300 - Daimler Six - LWB - Do 25. tysięcy złotych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2012, 23:06:34 pm »
Od zawsze kręciły mnie klasyki i duże amerykańskie krążowniki. Te jednak wykluczyłem z moich poszukiwań ze względu na trudno dostępne części. Pozostały więc "bardziej europejskie" auta.
Nie chcę robić tzw. "kreciej roboty" , ale Kolega się bardzo myli. W swoim Cadillac-u robiłem hamulce (np. cylinderek za 48zł, klocki 115zł, tarcza h-ca 160zł) i amortyzatory pompowane szt za 480zł .Drogo ?   
P.s.  Mam dostęp do wszystkich części .
Buick Skylark 3,7 V8  1965r.
Cadillac DeVille 4,9 V8 1993r.
Chrysler Windsor 5,9 V8 1955r.

suchorz

  • Gość
Odp: X300 - Daimler Six - LWB - Do 25. tysięcy złotych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2012, 07:45:24 am »
Mam warsztat Jeepa i także nie mam najmniejszego problemu z częściami, no i ceny sa bardzo niskie, porównywalne z cześciami do VW, Audi, a często nawet tańsze.
Jaguar to bardzo fajne auto i jak wolisz Kota, to jak najbardziej dobry wybór.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X300 - Daimler Six - LWB - Do 25. tysięcy złotych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2012, 16:23:56 pm »

Teraz pytanie do Was, czy jest możliwe znalezienie bezwypadkowego Jaguara spełniającego powyższe kryteria za kwotę 20-30 tysięcy złotych?


Kolego czasem te bezwypadkowe są w dużo gorsze niż te po przygodach a na czas serwisowane i zadbane, mało jest ponad 15 letnich samochodów, które nie miały przygody mniejszej lub większej, często w Jaguarach trzeba robić tylne nadkola bo rdzewieją.

A swoją drogą co rozumiesz prze bezwypadkowy ? Na Allegro prawie wszystkie są bezwypadkowe, w stanie idealnym, i nic w nich nie stuka i puka tylko wsiadać i jechać.

Tylko dlaczego koledzy którzy szukają samochodu mają takie problemy ze znalezieniem.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.