Autor Wątek: Komputer pokładowy  (Przeczytany 4730 razy)

marasZk

  • Gość
Komputer pokładowy
« dnia: Listopad 21, 2012, 14:12:45 pm »
Witajcie. Od kilku dni posiadam x typa. Wersja 2001 Highline wszystko spoko 3.0 benzyna 4x4 niby full wypas. Ale mam kilka pytań których nie udało mi się znaleść w wyszukiwarce:

- czy to normalne, że przy takiej wersji są z tyłu korbki od szyb? da się to jakoś przerobić, są tam poprowadzone kable i wystarczy założyć silniki
z włącznikami, czy musiał bym ciągnąć całą instalacje.

- do dziś nie udało mi się zlokalizować komputera pokładowego na zegarach mam tylko ogólny przebieg i chwilowy, w manetce kierunków mam co prawda napis trip ale po wciskaniu nic się nie dzieje, dopiero jak przytrzymam kasują się chwilowe kilometry i  tyle Mam pełna navi z ekranem ale za nic nie znalazłem tam takiej opcji, jak zapala się rezerwa ekran wyświetla taka grafikę, jest możliwe,że komputer pokładowy to w tym modelu tyko opcja?.

-jak jest z oponami, to prawda że wszystkie muszą być identyczne, nie da się tak że mają takie same rozmiary ale inny producent?

Z góry dzięki za odpowiedz.  :-thank
I zapraszam o posta czy ktoś ma x typa w Koszalinie
Pozdrawiam

BlackV6

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2012, 14:18:19 pm »
Witamy na forum :)

odp1. Tak jest to normalne bo sam posiadam korby z tyłu a że w ogolę ich nie używam nie zagłębiałem się w tematykę przeróbki :)
odp2. Tak była to opcja
odp.3 tak to prawda powinny być identyczne na całości choć polskie prawo dopuszcza możliwość montażu jednego producenta na oś ,Używanie różnych opon na obu osiach może pogorszyć komfort kierowania pojazdem, Auto może nagle stać się pod lub nadsterowne, w zależności od charakteru jazdy, dlatego tez najdoskonalszym rozwiązaniem jest zastosowanie wszystkich opon o jednakowej rzeźbie bieżnika.

marasZk

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2012, 14:46:08 pm »
Wielki dzięki za bardzo szybko odpowiedź jestem w szoku :-10points, myślałem że będę czekać na nią z kilka dni ;)

odnośnie komputera pokładowego to bardzo bym chciał go mieć, wiesz może czy udało się komuś to wymienić , nie wiem np zegary itp.

a moje pytanie odnośnie opon wywodzi się się z problemów moje kumpla co miał stały napęd quatrro i na serwisie powiedzieli mu że zdarzyły im się przypadki uszkodzenie takiego napędu przez nie odpowiednie opony na kołach, na przedniej osi dwie takie same a tylnej osi też takie same ale przód
z tyłem były od innego producenta.  Ponoć napęd wariuje i uszkadza cały mechanizm.

Jak masz ochotę i czas rzucić okiem fachowca i wypowiedz się na temat tego auta
link do aukcji (koła niestety inne mam  :'()

http://tablica.pl/oferta/jaguar-x-type-highline-2001-CID5-IDUAbZ.html#4cd1828b;r:;s:

BlackV6

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2012, 15:33:57 pm »
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,17430.0.html

samochód opisywany na forum :) zmieniał często właściciela  ;)

Sebastian X

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2012, 15:48:56 pm »
-jak jest z oponami, to prawda że wszystkie muszą być identyczne, nie da się tak że mają takie same rozmiary ale inny producent?

W X niestety nie można rozłączyć napędu i różnica w prędkości obrotowej p/t wpływa niekorzystnie na reduktor, dlatego najbezpieczniej jest na 4 identycznych oponach.

marasZk

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2012, 16:23:30 pm »
Wszystko to co wyczytałem w tamtym poście to prawda, facet nie robił przez rok w tym aucie chyba nic, nawet dopiero tydzień temu go przerejestrował na siebie z poprzedniego właściciela.
Auto do polerki i te chromy pomalowane na czarno do zdarcia, z silnikiem nie było żadnego problemu, żadne kontrolki nic.
zrobiłem nim z warszawy 500km i zero problemu. Mam nadzieje, że dalej tak będzie. trochę serca, pracy, kasy i mam nadzieje doprowadzić go do ideału.
jeździ się świetnie, zbiera się elegancko.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2012, 18:47:10 pm »
Nie kombinuj z rozmairem kół jak nie chcesz posadzić napędu. Tak ciężko uzbierać kasę na 4 opony??? W X-sie nawet nie trzeba ich zmieniać z przodu na tył po jakimś czasie, bo ścierają się równomiernie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

marasZk

  • Gość
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2012, 22:17:08 pm »
Nie nie, nie chodzi o kombinowanie przy oponach, po prostu nie zwróciłem uwagi przy kupnie na opony i okazało się, że przód mam takie same 215/50/17 ale z tyłu jest jedna zimówka druga letnia rozmiar ten sam, i teraz się zastanawiam jakie kupić, czy mogę po prostu wymienić te dwie z tyłu na nowe ale inne niż przednia oś, czy muszę kupić od razu 4.

i nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, ktoś próbował z was może wymienić zegary bez komputera na takie z komputerem, czy zadziała od razu czy to bardziej skomplikowana operacja?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2012, 22:32:46 pm »
jak nie chcesz kupować 4, to dokup identyczne czyli ta sama firma i model opony w podobnym stopniu zużycia tak aby wszystkie były takie same
Ten sam rozmiar, ale od innych producentów będzie się różnił wymiarami. Tylko mając te same opony bedziesz pewien, że średnice są takie same.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Komputer pokładowy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2012, 22:41:22 pm »
Nie kombinujcie, a zwyczajnie kupcie komplet nowych opon, bo później jest płacz, że chrobocze, trzeszczy, świszczy, piszczy i nie wiadomo co jeszcze się dzieję w napędzie, już nie wspomnę o bezpieczeństwie (nie wiadomo skąd pochodzą opony używane), a co do licznika, to kup na próbę tam gdzie jest możliwość zwrotu, a zobaczysz, choć przemyślałbym to bo przebieg będzie się różnił w zależności od tego jaki będzie na kupionym, a także może mieć immo w liczniku, więc dojdzie Ci korekcja licznika, a także kodowanie immo.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000