Autor Wątek: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem  (Przeczytany 2193 razy)

pawelek11

  • Gość
Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« dnia: Listopad 17, 2012, 12:51:35 pm »
W większości oglądanych przezemnie przed zakupem s-typków, popielniczki były uszkodzone, zastanawiało mnie czemu? :o Teraz już wiem, co jest z tym elementem nie tak  ::) Okazuje się że wyciągnięcie popiołki w celu wymiany żarówki wcale do łatwych nie należy  :-gwizd a sam element tak delikatnie mówiąc jest filigranowy  :-nuts
Idąc tym tropem, proszę o praktyczne porady jak skutecznie wyciągnąć to z tunelu środkowego tak aby nie uszkodzić nic... :- pojecia

pawelek11

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2012, 15:38:06 pm »
Widzę że temat jest ciężki...
Może w takim razie ktoś napisze jak zdemontować tunel środkowy, niestety to chyba jedyny sposób... :-gwizd

amigo

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:47:57 pm »
Witaj!
Co do popielniczki to nie wiem co i jak, ale tunel już miałem przyjemność ściągać:)
Wysuwasz rączkę ręcznego do momentu na ile pozwoli mieszek, z tyłu tunelu masz kratki nawiewu dla pasażerów na tyle auta, wyciągasz cały ten panel z tymi kratkami wczepiany jest na 4 wsówki (dość mocno trzymają) pod tym masz śrubki. Później unosisz tunel, też jest na wczepach, wyczepiasz kostki Włączników DSC i S. Rączka ręcznego do góry na maxa i ściągasz całość. Mam nadzieję że pomogłem :P

pawelek11

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 13:04:03 pm »
Mam wrażenie że rozmawiamy o dwóch różnych konstrukcjach, pomijam fakt czy jest to manual czy automat, do wyciągnięcia popielniczki wystarczy uniesienie przodu tunelu o jakieś 2-3 cm w górę, rączka hamulca przecież nie jest połączona z mieszkiem, mieszek jest spinany na zatrzask????

amigo

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:09:25 pm »
w moim kotku z 99r. automat jest jak pisałem:)

krzysztofk

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:04:25 pm »
podłacze się, podpowiecie mi przy okazji jak jest mocowany uchwyt na napoje w konsoli środkowej, muszę wyjąć cała konsolę, czy uchwyt wyjdzie sam , nie chcę nic urwać.

amigo

  • Gość
Odp: Wymiana żaróweczki w popielniczce roczniki przed liftem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2012, 17:36:17 pm »
kolego uchwyt demontujesz razem z całą obudową po części jest zintegrowany :) Powodzenia :-super