Autor Wątek: elektryczne szyby - programowanie  (Przeczytany 3929 razy)

Lojzek

  • Gość
elektryczne szyby - programowanie
« dnia: Listopad 12, 2012, 09:55:18 am »
Witam, szukałem na forum, ale się nie doszukałem..Chodzi o to, czy w jakiś sposób programuje się elektryczne podnośniki szyb. Od jakiegoś czasu szyba po stronie kierowcy jeździ jak chce. Ja daję w górę, ona leci w dół, ja w dół, ona stoi w miejscu. Po kilku "kliknięciach" na przycisk "góra" da się ją zamknąć. Potem, jak opuszczam do połowy, to działa ok. Jak chcę ją zamknąć, to albo się nie rusza, albo leci w dół. Po kilku naciśnięciach w górę zamyka się.

Odłączenie akumulatora nic nie dało. Mechanizmy są chyba ok, bo w końcu jakoś się przesuwa, tylko nie tak jak chcę :-hehe

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 10:16:52 am »
Wydaje mi się, że albo podnośnik albo sterowanie szybami. Może zamokło i jakieś zwarciochy robi. W razie czego powinienem mieć takie sterowanie

Lojzek

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2012, 12:43:13 pm »
czyli nie ma czegoś takiego, jak programowanie szyb?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2012, 12:50:41 pm »
W tym modelu nie. W XK można ustawiać o ile szyba się opuści przy otwieraniu drzwi. Ja obstawiam sterowanie szybami. Skąd jesteś? Czasem jeżdżę po Polsce, można by sprawdzić ten panel sterowania.
   Właśnie zobaczyłem Twój profil...SĄSIEDZIE :) Ja jestem z Kóz a 5 minut temu wróciłem z Bielska. Jak masz czas i ochotę to podjedź do mnie. Podłączymy nowy sterownik, może zadziała.

Lojzek

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2012, 13:53:09 pm »
Kozy, no proszę. Najciemniej pod latarnią. Gdzie Cię można znaleźć w Kozach?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2012, 13:55:35 pm »
Wysyłam info na PW.

Lojzek

  • Gość
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2012, 13:56:23 pm »
ok, dzięki

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: elektryczne szyby - programowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2012, 11:29:44 am »
Witam
 Jeśli do tej pory nie uporałeś się z programowaniem opuszczania i podnoszenia szyb,proponuję wcisnąć przycisk podnoszenia i po zasunięciu się szyby przytrzymać go jeszcze przez około 3 sekundy aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.
Powtórz operację dwa razy dla każdej z szyb i powinno być ok.
Można też sprawdzić prawidłowe działanie opuszczania i podnoszenia za pomocą pilota,przy opuszczonych szybkach wciśnij przycisk przy kluczyku zamykania (czerwona kłódka) i trzymaj chwilkę a szybki oraz szyber dach,jeśli masz zaczną się same automatycznie zamykać. Tak samo powinno zadziałać w drugą stronę,czyli przy zamkniętych szybkach wciskasz w kluczyku otwieranie przytrzymując do momentu kiedy wszystkie okienka idą same w dół.
Opieram się jeśli chodzi o tą procedurę na własnym kocie czyli że w ten właśnie sposób działa to u mnie.
S Type 2.7 D z 2006 r.
Pozdrawiam i mam nadzieję że choć troszkę się przyda moje info.