Autor Wątek: Nadmierne parowanie szyb  (Przeczytany 9330 razy)

frugol

  • Gość
Nadmierne parowanie szyb
« dnia: Grudzień 29, 2008, 19:33:21 pm »
Wlasnie wrocilem z dlugiej podrozy moim kotkiem i zaobserwowalem mala niedogodnosc ( a wlasciwie cos co bardzo mnie spowolnilo) mianowicie strasznie paruja mi szyby . Wczesniej tego nie mialem . Nie pomaga ustawienie funkcji nawiewu na maxa a nawet pogarsza sprawe . Czy orientujecie sie co moze byc przyczyna?

frugol

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2008, 19:49:29 pm »
Zeczywiscie parowanie nastepuje gdy nawiew zaciaga powietrze z zewnatrz. Dzieki za odpowiedz :-thank.   Niestety kotek nie byl moja wlasnoscia od nowosci i nie mialem pojecia ze przydalo by sie go wymienic . na szczescie teraz ma nowego lepszego wlasciciela ktory wszystkim sie zajmie ;D.           _radzio1  Jak bys mi podpowiedzial gdzie ten filtr moge znalezc to by bardzo przyspieszylo i ulatwilo sprawe :-thank   Bo ja szczeze mowiac nie mam pojecia gdzie szukac  :-wstyd  a kotek potrzebuje pomocy.

kummpel

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:16:36 pm »
Z tego co wiem, to do X-typów pasują filtry od mondeo.

[załącznik usunięty przez administratora]

panflorek

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:38:16 am »
Mam ten sam problem, ale wydaje się, że inna przyczyna (poprawcie mnie jeśli się mylę!). Pasek klinowy robi mnie w c***a i im mniej prądu, tym słabiej wiatraki kręcą. Może też masz tak samo?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 13:23:10 pm wysłana przez adam74 ***** za³oga nr 13 »

frugol

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:20:48 pm »
Niestety wymiana filtra nie pomogla Jak parowalo tak paruje .
Jezeli temperatura zewnetrzna jest na minusie szyby paruja Jak jest na plusie to wszystko ok.

panflorek

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2009, 23:39:34 pm »
Radzio, a czemu uważasz, że pasek klinowy nie ma nic do parowania? Od kiedy mi się ślizga nie mogę utrzymać odpowiednich warunków w środku. Nie znam się na tym co on napędza oprócz alternatora, ale ze 2 rzeczy jeszcze na pewno, a słyszę też jak dmuchawa się męczy w czasie drogi, zmienia obroty.

frugol

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2009, 23:40:45 pm »
w aucie sucho jak pieprz juz to sprawdzalem.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2009, 01:02:19 am »
alez teoretycznie, jak pasek nie porzadnie napedza kompresorek, to z braku obrotow mogl teoretycznie
nie suszyc ... bo jak sie wlacza dmuchanie szyb, to takze sie wlacza kompresor od klimy. nie aby schodzic
bo tak goraco, tylko klima takze ciaga wilgoc z powietrza.

wiec moglby tak byc jak panflorek slusznie napisal ...

scare

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:50:48 am »
sprawdził bym nagrzewnicę jak pisał _radzio1 być może ma mikropęknięcie = płyn paruje przez szczelinę i masz wodę na szybach. Znam jednego kota [iks jot czterdziestego] z taka przypadłością

Jeśli masz wykładziny suche, filtr wymieniony, a nawiew pracuje pełną mocą to nic innego nie przychodzi mi do głowy.
 
Zapobieganie? (Chyba zostanę za to zlinczowany) są saszetki z proszkiem lub płyny, które mógłbyś zastosować, wiem że wszyscy wzbraniają się (ja również) przed wlewaniem/ wsypywaniem czegokolwiek innego jak olej i benzyna do swoich aut, ale wymiana nagrzewnicy to sporo pracy wiec warto się zastanowić czy nie zaryzykować i nie oszczędzić sobie pracy.

znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item512624803_radiator_sealer_do_uszczelniania_chlodnicy.html


aha, co do sprawności specyfików do chłodnic, znam 2 auta którym pomogły. Mazda po wlaniu takiego cuda użytkowana była przez 3 lata. Specyfik pomógł od razu i nie zauważyliśmy działań ubocznych.
to tylko moja opinia, wszystko na własną odpowiedzialność.


frugol

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2009, 23:50:49 pm »
Dzieki za podpowiedzi  :-thank Bede szukal dalej . Jak ustale przyczyne dam znac . A co do wlewania jakichs specyfikow to nie ma mowy .
Ale musicie przyznac ze sprawa zastanowiajaca.

smerf

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2009, 14:30:48 pm »
Witam ja tez mam problem z parowaniem szyb czasami nie da sie jezdzic, chcialem sie zapytac czy moze ktos na forum spotkal sie z czyms taki jak odprowadzenie pary z klimy podobno jak samochod stoi po jezdzie to powinna schodzidzic woda i powinno byc mokro pod silnikiem u mnie tego nie ma. Kiedys mialem pontiacka  bonneville i faktycznie była zawsze plama pod samochodem i tak mialo byc. Chcialem sie spytac gdzie sie znajduje takie odprowadzenie.
 

smerf

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2009, 15:53:09 pm »
Poprostu powiedzialem to co mi sie  o ucho obilo a na forum jest jeszcze jedna zecz ktorej nie moge znalesc dotyczaca jakiegos czujnika ktory automatycznie przelacza obieg zewnetrzny ma wewnetrzny jak temperatura jest wieksza na zewnatrz. Jezeli ten czujnik sie popsuje to moze byc tak ze jest caly czas obieg wewnetrzny co raczej nie sprzyja przy takiej pogodzie jak teraz.

trix

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2009, 10:03:28 am »
Sprawa wygląda następująco.
Jeśli jest uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej (A U MNIE JEST) to jeśli klima jest automatyczna, to pobiera informację, że na zewnątrz jest np. 50 stopni C i wtedy nie pobiera powietrza z zewnątrz. I następuje parowanie szyb. Więc jeśli się nie wymieni czujnika to wymiana filtra kabiny nic nie daje - nadal szyby będą parowały.

frugol

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2009, 23:31:50 pm »
Trix   piszesz ze masz uszkodzony czujnik temperatury zewnetrznej no ok , a powiedz jak mam sprawdzic swoj ?  Bo to co napisales zeczywiscie moze byc przyczyna . Ja probowalem juz wszystkiego a szyby jak parowaly tak paruja.  :-zly

trix

  • Gość
Odp: Nadmierne parowanie szyb
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2009, 14:01:41 pm »
Jeśli wskazuje nieprawidłową temperaturę - u mnie jest non stop 50 stopni to wtedy jest uszkodzony :D