Autor Wątek: Dość głupie pytanie..  (Przeczytany 3066 razy)

mati_88

  • Gość
Dość głupie pytanie..
« dnia: Grudzień 28, 2008, 21:47:26 pm »
Witam!
Mam mały problem;), mianowicie, chyba przepaliła mi się żarówka w światłach mijania... no i tu zaczynają się schody, bo nie mam zielonego pojęcia jak wymontować tą żarówkę, odkręciłem takie 3 długie śruby zakończone plastikową nasadką a lampa i tak nie drgnęła, ma ktoś jakiś pomysł;)?. Wiem, że to dość głupia i banalna sprawa prawie dla wszystkich;) chyba wszystkich oprócz mnie;), aha jest to prawe światło.

P.S: Bezpieczniki już sprawdziłem;) są całe
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 13:18:10 pm wysłana przez artleks »

mati_88

  • Gość
Odp: Gość głupie pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2008, 23:07:55 pm »
Wielkie dzieki, jakoś sobie poradzimy;) a tak ogólnie to jest Daimler z 1990r. ;) bo zapomniałem napisac, ciężko bedzie to wymienić, bo tam jest cholernie mało miejsca, żeby odciągnąć tą gume. Ale dzięki za szybką odp.;)
Pozdrawiam!

Chris

  • Gość
Odp: Dość głupie pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2008, 14:20:26 pm »
...jak to jest prawa strona a  Dajmler ma tak zwane Telewizory to odkręć najpierw podstawkę która trzyma przekażniki,ale najpierw zdejmij plastikową nakładkę i wyjmij przekażniki,ale zapamiętaj ich kolejność jak były powsadzane....no i musisz mieć małe dłonie żeby je tam wsadzić,albo jakąś sprytną dziewczynę co ci pomoże.....miłej zabawy ok.1-2godzin!!! ::) Chris.

mati_88

  • Gość
Odp: Dość głupie pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:29:13 pm »
Hehe, wielkie dzieki za pomoc:) wymontować sie udało w jakieś 10 minut, gorzej bedzie z zamontowaniem ponownym...;) Ale mam kolejny mały problem, bo wyjąłem żarówkę ni i....jest dość nietypowa 12V 100/90V typ wejście A5 i jest dopisek " NOT FOR USE I EUROPE", no i może być jeszcze nie ciekawiej, bo nie wygląda na przepaloną, bezpieczniki są całe, wiec może być gorzej;) z małego problemu zrobi sie duży;)

mati_88

  • Gość
Odp: Dość głupie pytanie..
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:27:00 pm »
Hyh.. chciałbym go niemiło pozdrowić. Bo nirtylko żarówki są trefne, niedawno wymieniałem amortyzatory bo idioci zakleili amortyzatory sylikonem.. to z takich ciekawszych rzeczy, ale nie winie za to nikogo oprócz siebie, to ja dałem sie wpuścić w maliny. W osobnym poście napisze ludziom gdzie mają uważać w Żywcu na "salon samochodowy" żeby nie mieli takich problemów jak ja, a jest ich w sumie dużo, przez 5 miesięcy zrobiłem Jagiem tysiąc kilometrów, może jak w tym całym czasie miesiąc nie stał na warsztacie to było dobrze. Pozdrawiam! jutro bede walczył z żarówkami. Aha mam jedno pytanie, czy nie bedzie problemu z żarówkami co maja to wejście A5?.
Pozdrawiam!

magic

  • Gość
Odp: Gość głupie pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2009, 23:16:22 pm »
ale z ta wymianą to nie taka prosta sprawa bo to jakis wymysł z ta blaszką ktorej nie mozna tak zamontować aby zarowka była supersztywno osadzona .trzeba by dać nobla konstruktorowi tego  :-nuts
 :-za W swoim x300 tez mialem problem z tym i... tak zostawilem o ile dobrze pamiętam są tam 3 punkty mocowania więc zostawiłem na dwóch bo po godzinie prób nie miałem juz cierpliwości :). tak samo mam zamocowane żarówki w moim starym mercedesie i teraz czekam aż będę musiał wymienić w xj40 to wtedy zrobię... dokładnie to samo. Pozdrawiam

jannaf

  • Gość
Odp: Dość głupie pytanie..
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2009, 10:03:22 am »
Wbrew pozorom założenie blaszki jest dziecinnie proste ale........... nie da się tego wytłumaczyć pisemnie. Teraz robię to w 5 sek. jadnak zanim mi się pierwszy raz udało to przez 20 min urągałem pomysłodawcy tego rozwiązania  :D  :D  :D

autoklima

  • Gość
Odp: Dość głupie pytanie..
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:02:53 pm »
potwierdzam że założenie blszki jest dziecinnie proste i nie trzeba by c   geniuszem