Autor Wątek: Blokada prędkości w XJ8  (Przeczytany 5789 razy)

jagur

  • Gość
Blokada prędkości w XJ8
« dnia: Grudzień 26, 2008, 10:59:00 am »
Witam. Kupiłem niedawno XJ8 4,2 z 2004 z USA i niestety auto ma założoną blokadę przy 195km/h . Czy może mi ktoś doradzić jak lub gdzie to ściągnąć.

Zwierzu

  • Gość
Odp: Blokada prędkości w XJ8
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2008, 11:43:09 am »
Kurcze, ja u siebie rozpędziłem się do 250 i ciągle bez blokady. Jest podobno gdzieś w okolicach 260. Ale nie słyszałem o blokadzie na 200 km :(

Spróbuj wpaść albo zadzwonić do warsztatu Jaguara w Starych Babicach. Naprawiali mojego XKR już dwa razy, i moim zdaniem znają się na rzeczy. Może będą w stanie coś doradzić?

Jeśli potrzebujesz adresu lub telefonu daj znać.

Pozdrówka

LUXOREK

  • Gość
Odp: Blokada prędkości w XJ8
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2009, 23:00:44 pm »
Z tego coi mi wiadomo każdy xj 350 ze stanów posiada taką blokadę, są już słodowi którzy je sciagają. Jak jeszcze zalezy ci na takim kontakcie to daj znać.

Zwierzu

  • Gość
Odp: Blokada prędkości w XJ8
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2009, 18:10:14 pm »
Tak gwoli uzupełnienia...

Do Nowej Soli jechałem sobie autostradą od Strykowa do Nowego Tomyśla. Jechałem dość szybko, myślę, że średnia w okolicach 180 km/h. Przetestowałem kilka faktów (Jaguar XKR, rok modelowy 2000):
- przy prędkości 160 km/h XKR ma chyba coś w rodzaju prędkości ekonomicznej, ze spalaniem "zaledwie" 14 l/100 km.
- przy prędkościach powyżej 200 km/h można zapomnieć o ekonomice jazdy, spalanie powyżej 20 l/100 km, hałas powietrza skutecznie zagłusza wszelkie inne dzwięki
- mój XKR nie ma ograniczenia prędkości - któryś z poprzednich właścicieli zdjął...
- maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć wynosi 270 km/h, przy obrotach silnika 5000 RPM na 5 biegu. Dużo szybciej kot już nie pojedzie, bo przyspieszenie niemal zerowe. Myślę, że technicznie taki jaguar może wyciągnąć co najwyżej 280, skoro ponad 6000 RPM następuje odcięcie paliwa.

Mam nadzieję, że nikt nie doniesie o tych faktach naszej policji drogowej. Przekraczałem dozwolone normy prędkości bardzo znacznie, ale nie czułem specjalnego dyskomfortu prowadzenia auta - wszystko pod kontrolą i spokojnie. Jaguar XKR jest dobrze przystosowany do dużych prędkości i bardzo pewnie się przy nich prowadzi. Polskie opony (z fabryki pod Poznaniem) bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: Blokada prędkości w XJ8
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 13:59:18 pm »
Dziwne to, bo powinien mieć blokowanie przy 155mph, co jest "standardowe" ustawienie, a to dużo wyżej niż u ciebie...

W moim XJR 1995 Amerykańskim to śmiało dojechał raz to 130mph  :-gwizd , ale stchórzyłem akurat w czas, bo  :-kogutki stał za następną górą.....

Ale i tak otrzymałem 5 mandatów w czasie 6 lat co go miałem....  :-K

A czy poza tem ładnie chodzi? Nie kicha przy tej szybkosci, tylko brak siły, czy zawsze przy tej szybkości czuć że hamuje? Może to nie blokada ale coś innego?

Może byc czas zmienić filtr od paliwa lub pompe ?

Bym spróbowal manualnie go trzymać w niższym biegu do tych obrotów, i jak dalej nie idzie to wiesz że silnik a nie blokada...

Zycze szczęscie i zabawe ale bez mandatów....
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Tom

  • Gość
Odp: Blokada prędkości w XJ8
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 19:32:27 pm »
W tym roczniku na podstawie strony:
http://www.automobile-catalog.com/auta_details1.php
Twój Jag ma teoretyczną możliwą prędkość max bez blokady 292 km/h natomiast teoretycznie na 6 biegu kreci do 404 km/h, ale powtarzam te informacje za załączoną stroną.