Autor Wątek: Pytanie o vin - pilne. Kilka rad przed zakupem XJ40.  (Przeczytany 2579 razy)

KinceK

  • Gość
Pytanie o vin - pilne. Kilka rad przed zakupem XJ40.
« dnia: Październik 23, 2012, 18:54:05 pm »
Właśnie dziś oglądałem ewentualnego kandydata na zajęcie miejsca w garażu na zimę.

Przede wszystkim chciałbym się zapytać o VIN, byliśmy dziś na stacji diagnostycznej i diagnosta stwierdził, że win na nadwoziu jest nieczytelny (oczywiście pod szybą jest drugi i na naklejkach po stronie kierowcy po otwarciu drzwi). Pytanie moje jest takie czy nr-y powinny wyglądać tak jak by były ręcznie nabijane. Mam nadzieję, że widać to trochę na fotce.



Samochód długo stał, choć był ostatnio był uruchomiony. Silnik mam wrażenie, że głośno chodzi pompa(czy są awaryjne lub wadliwe), albo rozrząd, bardziej mi się wydaje to drugie(czy kłopotliwa jest regulacja i czy trzeba się nastawić nawet na wymianę łańcucha). Trochę  plusów, wszystko el. działa, oprócz centralnego zamka, który zakładam, że powinien mieć. Ładny środek jak na licznikowe 230tkm(myślałem, że miał 170) Silnik, skrzynia sucha. Klima działa, oryginalne radio ze zmieniarką też śmiga. Komplet oryginalnych narzędzi i dywaników. Auto posiada też oryginalne alufelgi. Plusem też jest brak jakichkolwiek oznak korozji, ewentualne ogniska zostały usunięte. Auto ma też nowe bilsteiny b6, ogólnie zawieszenie jest praktycznie perfekcyjne, nie stuka, nie puka, brak też luzów na maglownicy. Auto jest całe do lakierowania - zbyt duża ilość błędów lakiernika, który próbował odświeżyć auto, widziałem je przed lakierowaniem i wg mnie było dużo lepiej. Ogólnie w rozliczeniu wyszedł by mnie ten samochód 11k, czy warto się w to pakować???
Może coś podpowiecie co jeszcze przejrzeć. Pozdro.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pytanie o vin - pilne. Kilka rad przed zakupem XJ40.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2012, 19:04:13 pm »
Numer vin jest nie tylko tam gdzie powinna byc, ale takze wyglada normalnie. zreszta trudno ja tam "wymienic".
Na zdjeciu takze wyglada wmiare "czytelny" nie wiem o co biega. Sprawdz czy sie zgadza z tabliczka pod szyba
oraz z tabliczka znamionowa na lewym srodkowym slupku. Za 11 tys zl mozna (niestety) kupic 40ke w "normalnym"
stanie.

KinceK

  • Gość
Odp: Pytanie o vin - pilne. Kilka rad przed zakupem XJ40.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2012, 19:17:05 pm »
Dzięki wielkie - Vin się zgadza,  ale np. dwie 5-tki występujące obok siebie są inne(widać, że raczej ręcznie było nabijane).

Domyślam się, że cena jest jak za średni egzemplarz, ale ogólnie auto ma potencjał tylko potrzebuje nowego lakieru, resztę przynajmniej w wyglądzie jestem w stanie dociągnąć niemal do stanu fabrycznego. Szkoda, że zdjęć nie porobiłem. Może jutro nie zapomnę aparatu i może nagram też ten dziwny dźwięk z silnika. Pozdro.