Autor Wątek: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??  (Przeczytany 3822 razy)

mirek2108

  • Gość
pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« dnia: Październik 05, 2012, 17:29:22 pm »
Witam! Problem z x300 3.2 auto zgasio z powodu braku paliwa i po zatankowaniu  nie da się odpalić. Wymieniłem filtr paliwa i nic. Podczas wymiany filtra po poluzowaniu rurki od strony zbiornika zaczęło syczeć powietrze. Filtr był zawalony brązową mazią. Ale po wymianie filtra dalej nić i nie słychać pompki po włączeniu zapłonu.Gdzie szukać prądu do pompki ? Jakiś schemat tego obwodu...Pomocy!!

mirek2108

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2012, 09:46:07 am »
c.d. po wymianie filtra paliwo jest u góry przy silniku, pompka chodzi a maszyna dalej milczy??Podczas kręcenia obrotomierz się porusza więc czujnik położenia wału odpada..i co dalej?? Proszę o pomoc!!

lysyyy

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2012, 11:30:01 am »
Błędów pewnie brak? Piszesz, że paliwo jest, ale czy jest dobre ciśnienie, czy tylko się sączy? Jeśli miałeś mocno zawalony filtr, to może i przewody są trochę zapchane? Auto nie odpala, ale czy w ogóle próbuje załapać? Czy zupełnie nic? Opisz trochę dokładniej.

seba_xj

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2012, 16:23:22 pm »
Sprawdź styki w przekaźniku pompy paliwa (niebieski w bagażniku)

Norbert Rybarczyk

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2012, 16:54:41 pm »
Skoro pompa działa to pewnie i przekaźnik :-W

seba_xj

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2012, 18:34:39 pm »
Fakt :-wstyd Nie doczytałem... Sprawdź ciśnienie (3 bar, 90 l/godz)

lysyyy

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2012, 18:38:30 pm »
No ja właśnie trzeba sprawdzić ciśnienie, bo bez tego nic nie wiesz...

mirek2108

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2012, 09:29:28 am »
Ciśnienia zegarem nie sprawdzałem ale odkręcałem rurkę która jest przy głowicy po stronie wtrysków. Pompkę podłączyłem na "krótko" podając stały minus na cewkę przekaźnika, tak że pompka pompowała cały czas a nie tylko przez chwilę po włączeniu kluczyka. Motor się nie odzywa i nie czuć paliwa( na tyle kręcenia) czyli wtrysk chyba nie działa. To tyle...a gdzie podłączyć zegar do pomiaru ciśnienia?

lysyyy

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2012, 17:18:24 pm »
Manometr podłączasz właśnie przy podłączeniu do listwy wtryskowej. Jeśli auto zgasło z braku paliwa, to rzeczywiście mogło wtryski pozapychać na maxa. Albo próbować podać paliwo zmieszane np. z acetonem, albo wykręcać wtryskiwacze i czyścić.

mirek2108

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2012, 18:07:44 pm »
Witam! Wszystkich zainteresowanych problemem informuje, że problem rozwiązany, auto odpala tak jak dawniej...Przyczyna?? Filtr paliwa ( ten przed tylną osią) był tak zapchany, że pompka potrafiła zepchnąć z siebie wężyk którym doprowadzane było paliwo do silnika i pompka pompowała paliwo z powrotem do zbiornika. Przez czujnik poziomu paliwa zobaczyłem co się dzieje w zbiorniku. Potem wysunięcie zbiornika na tyle ile trzeba aby się dostać do wejścia do zbiornika od góry i założenie wężyka z powrotem na pompkę i ..wszystko działa tak jak dawniej.. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

seba_xj

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2012, 18:14:27 pm »
Nie rozumiem, pisałeś na początku że wymieniłeś filtr?

mirek2108

  • Gość
Odp: pompa paliwa nie ma prądu- gdzie szukać??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2012, 19:47:13 pm »
Zgadza się, ale myślę, że jak był zapchany filtr to wtedy wąż zsunął się tylko trochę, na tyle aby spadło ciśnienie na listwie i auto przestało odpalać na benzynie i część paliwa szła na listwę, jak pisałem, a część pompowało już do zbiornika. A po wymianie filtra jak trzeba było zrobić ciśnienie na listwie do 3 barów to zrzuciło go całkiem. Tak mi się wydaję i byłoby to logiczne zachowanie auta. To tyle...