Autor Wątek: Tapicerka drzwi  (Przeczytany 2795 razy)

Rysiek

  • Gość
Tapicerka drzwi
« dnia: Październik 03, 2012, 16:51:14 pm »
Szanowni Forumowicze- proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy nic nie niszcząc?. A jeżeli ktoś z was jest w stanie podać nr. spinek lub czegoś  na czym sie to wszystko trzyma -( w szczególności dół tapicerki) będę wdzięczny. :-help. Instrukcja wymiany luserka zewnętrznego też by się przydała. Poazdrawiam

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2012, 16:57:25 pm »
a jakie masz auto? W nowożytnych Jagach boczki są montowane na kołkach i wystarczy mocniej pociągnąć ale z wyczuciem aby nie złamać. Dodatkowo są śrubki w uchwycie/ podłokietniku - ukryte pod gumową podkładką

lysyyy

  • Gość
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2012, 17:32:10 pm »
Jeśli masz x300 albo x308 to właśnie jak kolega mówi. Odkręcasz 2 śruby podłokietnika, odkręcasz jeszcze plastik prostokątny od klamki, potem wysuwasz drewienko w kierunku przodu samochodu. A cały boczek trzyma się na zatrzaskach, po prostu zdecydowanym ruchem odciągasz tapicerkę i zatrzaski puszczają.

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2012, 19:37:49 pm »
Pod drewienkiem sa chyba jeszcze dwie śrubki, Dodatkowo pod lusterkiem za zaślepka jest jeszcze jedna śruba. Razem chyba 4 albo 5. I ja bym delikatnie jednak odsuwał boczek od drzwi, potrafią się ułamać zaczepy zatrzasków. Zatrzask składa się z takiej tuleji wciskanej w drzwi i zatrzasku zaczepianego w tapiecerke. I ten zatrzask potrafi się ułamać na tym haczyku.
xj6 4,0 Sovereign 1996

lysyyy

  • Gość
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2012, 19:56:43 pm »
Tak tak, pod drewienkiem były jeszcze śruby... Są takie plastikowe kliny do odpinania tapicerki...

Rysiek

  • Gość
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2012, 21:16:06 pm »
Tak mam x300. Piekne dzięki za podpowiedzi.  :-thank

Pepsi

  • Gość
Odp: Tapicerka drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2017, 22:24:20 pm »
Wiem, że temat stary. Być może ktoś kto rozbierał już boczki miał szczęście znaleźć spinki do boczków?
Okazuje się, że część z nich mam zerwaną.