Autor Wątek: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !  (Przeczytany 6077 razy)

wietpol2

  • Gość
Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:28:29 pm »
Witam. Niedawno kupiłem xtypa 3.0 w manualu i przy prędkościach 50-70km/h nie ważne czy na biegu czy bez biegu czy przyspieszam czy hamuje coś z prawej strony gwiżdże. Wymieniłem już profilaktycznie łożysko w piaście, przekładałem opony przód na tył i na odwrót i dalej gwiżdże. Mój mechanik nie może zdiagnozować co to gwiżdże, w aso forda też szukali ponad 2h na podnośniku co to może być i nic. POMOCY !! Ten gwizd doprowadza mnie do szału. Czy ktoś już miał taki problem ?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:32:16 pm »
może uszczelka od szyby lub drzwi? Przyczyny bywają banalne

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:34:33 pm »
ja już wszystkie szczeliny zaklejałem taśmą papierową i nadal gwiżdże... dzwięk przypomina taki gwizdo-szum ....

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:35:41 pm »
i tak jak wyżej napisałem tylko między 50-70km/h ..... masakra

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:37:37 pm »
trzeba więc na trasie szybciej jeździć ;) a w mieście jeździmy 50! ;D

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:39:55 pm »
dla wielu osób może wydawać się to dziwne... już w aso patrzyli na mnie jak na debila ale sami jeździli i słyszeli że coś gwiżdże

Magda

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:40:17 pm »
Masz CB Radio? Może antenka.

red jaguar

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:44:25 pm »
A po zdieciu nogi z gazu dźwięk przestaje?

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2012, 19:58:33 pm »
nie mam cb, tak jak pisałem nie ma znaczenia czy przyspieszam czy na biegu czy na luzie czy hamuje , przy prędkości 50-70km/h gwiżdzę-szumi bardziej gwiżdże

lysyyy

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:03:44 pm »
A masz tam kanały chłodzące tarcze? może coś w nich?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:08:46 pm »
albo kierownice plastikowe do chłodnic. Może nie ma którejś i wali powietrze gdziekolwiek. Tak się zdarza w XF jak ktoś wsadzi np do 2.7d zderzak z 3.0d z kratkami przepuszczającymi powietrze. W 3.0 są z boku chłodniczki a w 2.7d nie. Szum jest wtedy spory

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2012, 21:43:16 pm »
panowie tak jak pisałem wyżej zaklejałem cały przód taśmą klejącą i folią i dalej gwizdało i dalej gwiżdże ja osobiście się słabo znam ale według mnie to coś związanego z napędem bo odgłos powietrza jest inny .... czekam na dalsze propozycje może ktoś to już przerabiał....

ardo91

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:00:59 pm »
mam to samo. Jeszcze sie za to nie brałem, ale rzeczy które miałem sprawdzić już zostały  wymienione. Zajmę się tym w przyszłym tygodniu, ale jak ktoś znajdzie przyczynę wcześniej  proszę o info.  :-tylko

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2012, 07:33:07 am »
do ardo91 czekam na info od ciebie !!!

zadek07

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2012, 07:52:53 am »
Kolego a czy to nie jest przypadkiem lozysko na wale? Zrobło sie troszke ziemniej i ono moglo dac o sobie znac. I wlasnie przy takich predkosciach sie ujawnia, bardzo prosto to sprawdzic. Musisz podniesc caly bok samochodu lewarkiem, tak zeby przednie i tylne kolo bylo w powietrzu. Nastepnie wsadasz do samochodu, odpalasz i wrzucasz 4 bieg i rozedzasz kola do zadanej predkosci. Auto nie odjedzie bo zadziala mechanizm roznicowy. Jak bedzie wyc pod autem mniej wiecej na srodku (bo tam wlasnie jest lozysko) to wiadomo ze lozysko. Wiem ze one byly wadliwe do ktoregos roku.