Autor Wątek: Problem z nawigacją  (Przeczytany 5712 razy)

Etain

  • Gość
Problem z nawigacją
« dnia: Wrzesień 25, 2012, 18:16:18 pm »
Witam !
Mam Jaguara X-type 2.0D. Problem polega na tym, że po wypięciu tego modułu do którego wkładamy płytę znajdującego sie w bagażniku samochód odpala ale komputer kompletnie nie działa...klima wariuje, ekran czarny, dmuchawa dmucha na maksa. Potrzebuję wyjąć ten moduł i spróbowac go naprawić bo chyba laser padł i płyt nie czyta. Rozglądnąłem się też po allegro ale wszyscy sprzedają komplet czyli moduł z bagażnika i ten ekran przy kierownicy. Czy wystarczy mi ewentualnie wymienić tylko ten moduł z bagażnika czy tak się nie da ?
Jak ktoś zna odpowiedź na jakiekolwiek z tych pytań to proszę o pomoc.

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2012, 18:57:04 pm »
Jest taka opcja szukaj ;) i dowiesz się wszystkiego,

po a tym chodzi tobie o czytnik DVD ,poniżej jeden z wielu tematów

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,18259.0.html

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:19:04 pm »
A jak uwazasz czy ten czytnik dvd jest ktos w stanie naprawic ?
Mam oryginalna plytke (stara ale oryginal) oraz testowalem nowa z salonu i obie nie chodza. Plyty tak jakby sa widoczne ale nie czyta ich. Nowy dosc drogi i teraz nie wiem co z tym zrobic...

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:35:51 pm »
Niestety nie da się go naprawić , na płycie wgrywają się sterowniki do niego ,a probowałeś włożyć płytę i zostawić na jakiś czas z zapalonym zapłonem ?

ja miałem ta nieprzyjemność wymieniać go dwa razy ;/

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2012, 21:30:24 pm »
ogolnie to jezdze z plyta caly czas no chyba ze trzeba tam kliknac navi i podczas tego napisu ze nie widzi mapy czekac ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:08:35 pm »
wyczyść płytę włóż do czytnika i poczekaj tak z 10 min z włączonym zapłonem , jeśli się nie obudzi to masz niestety wydatek

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:13:39 pm »
kupowales nowe czy uzywane czytniki ?
Ja dobrze rozumiem ze te sterowniki wgrywaja sie na płyte z czytnika czy z płyty na czytnik ?
Poza tym skoro te nawigacje tak padaja to ktos chyba wykryl co tam pada...czy to laser czy cokolwiek innego :/ ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:19:31 pm »
Hm za pierwszym razem kupiłem używkę która padła po ok.5 miesiącach od zakupu , drugi kupiłem nowy coś koło 3000zł śmiga i działa do dzisiaj, swój stary sprzedawałem forumowiczowi Koczis on miał padnięty laser ,ale nie miał efektu czarnego wyświetlacza , z płyty wgrywa na czytnik sterowniki ,

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2012, 23:11:06 pm »
mhm no ja tez nie mam efektu czarnego wyswietlacza tylko mam napis cos w stylu "instaled disc is not map DVD" (nie pamietam dokladnie ale cos w tym stylu), a ja wyjme plyte to wyskakuje mi "please install disc" (albo cos w tym stylu).

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2012, 09:44:51 am »
no to masz to samo co ja miałem, laser umarł....

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:03:35 am »
Spróbuj wyczyścić laser ale od dołu soczewkę też. Mi pierwsza navi nie działała.. ale była zalana bo zardzewiała lekko.. ale rozkręciłem, wyczyściłem, laser wyjąłem całkiem. Po wypucowaniu zaczął działać ale na krótko;). Zmieniłem na używkę.. pięknie chodziła ponad rok aż wyjąłem płytę i nagrałem nową.. i przestało czytać. Najpierw żeby nie rozkręcać przedmuchałem powietrzem. Poprawiło się, zaczęło czytać płytę, ale czasem jeszcze ma problem i wywalało no map. dvd . Rozkręciłem wyczyściłem laser ale tylko z zewnątrz i czyta w końcu bez problemu ale długo myśli przed podaniem trasy, gubi się i blokuje. Czyli rozkręcenie mnie nie ominie i czyszczenie od spodu lasera. Ale jestem dobrej myśli :-gwizd. Laser nie powinien tak szybko padać.. częściej się używa cd w laptopie czy cd od muzyki w aucie a one nie padają..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2012, 14:35:52 pm »
laser działa niezależnie od tego czy używasz navi czy nie, czyta zawartość płyty przy każdym uruchomieniu silnika, i jest w stanie gotowości.

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2012, 17:12:37 pm »
Czyli sugerujecie wyjac rozkrecic i wyczyscic wszystko zwiazane z laserem i wtedy powinno zaczac dzialac ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2012, 20:56:43 pm »
Dokładnie tak , oby pomogło , bo znalezienie laseru nowego graniczy z cudem , coś o tym wie nasz forumowicz

Etain

  • Gość
Odp: Problem z nawigacją
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2012, 00:00:05 am »
No to bede probowal :D
Jak cos bezie wiadomo to dam znac
pozdrawiam