Autor Wątek: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !  (Przeczytany 6079 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2012, 15:59:14 pm »
Pisales, ze byles z tym problemem w ASO, a co powiedzieli mechanicy? Jakie elementy zostaly wykluczony/sprawdzony
i jak? Trudno bedzie wirtualnie rozwiazac problem, ktory na zywo w ASO nie zostal rozwiazany ....

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2012, 19:17:06 pm »
Na pewno to nie łożysko wału, wykluczone zostały wszystkie elementy możliwe do wykluczenia, po naradzie w aso stwierdzili że to skrzynia lub rozdzielacz co jest totalną i kompletną bzdurą, powiedzieli tak żeby mnie zbyć. Postaram się nagrać ten dźwięk i wrzucę to na forum. Ja osobiście jestem w 100% pewien że to gwizdanie idzie z prawego przedniego koło. Wymieniłem już amortyzator, oponę, łożysko w kole tarcze, zrobiłem zbieżność, oklejałem taśmą. Mojego mechanika jak i zarówno mnie zastanawia półośka... i chyba zdecyduje się na nową ...

wietpol2

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2012, 23:34:32 pm »
Problem rozwiązany.... niestety aby go rozwiązać trzeba było podjąć hardkorowe kroki ... wymontowałem maskę z mechanikiem i ja jechałem a on siedział na przednim pasie i słuchał stetoskopem silnika.... okazało się że dźwięk wydobywa się z rozrządu .... po ściągnięciu dekla ukazał się wyorany ślizg łańcucha, wyorał się ponieważ prawy napinacz miał wyłamaną zapadkę i łańcuch latał... kupiłem cały rozrząd (klin,koło zębate, ślizgi, napinacze, łańcuchy) i po problemie. Nie wiem tylko dlaczego to gwizdało pomiędzy 50 a 70 km/h .... zbieg zbiegów okoliczności

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2012, 23:51:14 pm »
To masz hardkorowego mechanika.. 70 na godzinę a on siedzi w najlepsze na silniku i go osłuchuje.. :-hehe ale dobrze że się udało znaleźć rozwiązanie..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Jacob

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2012, 00:11:21 am »
Mechanik jak skarb. Mogłes to nagrać, hahahha  :-clap

ktr

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 04, 2012, 11:24:50 am »
Można też sprawdzić tak jak to u mnie zdiagnozowano: na podnośnik, auto do góry, opuszczasz wał (?) i ręką zakręć tym łożyskiem. Jak padło to będzie słychać:) U mnie było zmasakrowane i właśnie też gwizdało.

BlackV6

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 04, 2012, 14:27:45 pm »
ktr problem jak doczytasz został rozwiązany !

cobi

  • Gość
Odp: Gwizdanie doprowadza mnie do szału !
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2012, 18:43:34 pm »
Mi gwizdało miedzy 120-130. Ile ja sie naszukałem to szok.
Kiedyś zauważyłem że podczas deszczu nie gwizda.
Na nastepny suchy dzień wyruszam w trasę i znów gwizd, włączyłem wycieraczki........i cisza.
Okazało się że wycieraczka po stronie pasażera była juz wyciochrana i nie dolegała końcówką do szyby :)