Autor Wątek: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow  (Przeczytany 4393 razy)

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« dnia: Wrzesień 22, 2012, 06:50:39 am »
witam wszystkich mam problem od jakiegos czasu zapala mi sie ta kontrolka i mam wrazenie jakby auto wchodzilo w tryb awaryjny.dodam ze autem jezdze b.okazjonalnie tzn.robie rocznie okolo 500km jak jestem w Pl..zauwazylem tez taka zbieznosc jak przelacza na gaz to zachwile zapala sie ta kontrolka.samochod wtedy rusza jakby z 2 biegu ale to tylko moje spostrzezenia nie wiem czy sa trafne.ale na wylaczonym gazie jest chyba to samo.druga sprawa co mnie irytuje to wskaznik paliwa dziala jak chce raz pokazuje prawidlowo a czasami lezy i nawet nie drgnie i swieci sie rezerwa.podejrzewam plywak ze sie zawiesza ze wzgledu ze za czesto auto jest nie uzywane.ale przez tydzien zalalem 2x pelen bak ale  nic nie pomoglo.bardziej mnie niepokoi ta kontrolka skrzyni.czy 40stke da sie podlaczyc pod kompa aby  z czytac blad? wiem ze mozna wejsc w pokladowy komp ale jakos zapomnialem jak :-wstyd.
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

tomek1212

  • Gość
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2012, 01:06:52 am »
Miałem to samo z opadającą wskazówką paliwa, winny okazał się pływak. Trzeba było rozebrać, wyczyścić i dogiąć styki, teraz działa jak należy. Na szczęście dostęp do niego jest bardzo prosty, nie trzeba wyciągać baku, ani nawet kosza.

Co do skrzyni to jest to 4HP24. Jeżeli zaświeca się ta kontrolka to bardzo możliwe, ze skrzynia przełącza się w tryb awaryjny, wówczas będzie cały czas załączony tylko drugi bieg.

Tak na marginesie, warto bawić się w LPG przy przebiegach 500km rocznie ?

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2012, 07:42:59 am »
LPG bylo wiec korzystam moze przesadzilem z tymi 500km ale max robie 2000km.jezdze tylko jak jestem w PL.chociaz mam nowsze auta ale tylko w daimlerze czuje sie najlepiej wiec kazdy dzien bez jazdy to stracony dzien :(.wstawiam juz do garazu i chyba na wiosne bede myslal o naprawach bo zraz wracam do szwecji.a komputer pokladowy pokaze blad skrzyni?
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

tomek1212

  • Gość
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2012, 18:52:24 pm »
Z tego co wiem to nie da się odczytać błedów skrzyni z poziomu komputera pokładowego.

Offline jaras81

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2012, 19:09:33 pm »
podłączam się pod temat.
Czy do skrzyni 4hp22 można się podłączyć i sczytać ewentualne błędy?? Jeśli tak to gdzie umieszczona jest wtyczka??
Jaguar XJ40 3.2s '94

BlackV6

  • Gość
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2012, 21:19:29 pm »
Z czytać kody się da poprze te procedury

http://www.xj40.com/viewtopic.php?f=23&t=3754

z tego co ja wiem nie da się z czytać błędów ze skrzyni (nie wiem czy we wszystkich modelach ) bo niby z czego jeśli nie ma elektroniki :)

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:16:14 am »
u mnie po wcisnienciu VCM pokazuje tylko FAIL i nic wiecej  :( a to sam wiem.ale co moze byc przyczyna?
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

tomek1212

  • Gość
Odp: zapalajaca sie kontrolka skrzyni biegow
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2012, 16:28:17 pm »
Skrzynia 4HP22 (silniki 2,9 3,2 i 3,6) nie posiada żadnej elektroniki, więc i wszelka diagnostyka jest niemożliwa. Jeżeli coś się dzieje ze skrzynią, to wskazuje to na jakąś usterkę mechaniki, bądź hydrauliki, więc poza wymianą i kontrola oleju bez demontażu skrzyni raczej nic nie możemy zrobić. Oczywiście kontrolka awarii skrzyni, która zaświeca się przy włączaniu zapłonu przy tej skrzyni jest nieaktywna (podobnie jak i zielona kontrolka SPORT)

Natomiast skrzynia 4HP24 (silnik 4,0) jest już sterowana elektronicznie (podobnie jak i nowsze modele np 5hp27, 5HP30 i pochodne), tak więc w ich przypadku jest już możliwa diagnostyka w postaci odczytu błędów i może niektórych parametrów, jednak nie jest mi znane w jaki sposób można tego dokonać w tym modelu.