Autor Wątek: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?  (Przeczytany 4517 razy)

mihauek1

  • Gość
Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« dnia: Wrzesień 07, 2012, 08:46:55 am »
Witam,

Mam pytanie dotyczące sprawdzenia poziomu chłodziwa w Kotku - jaki zalać (kolor?) i jak określić poziom bo zbiorniczek wyrównawczy jest dla mnie póki co tajemniczy w swej prostocie ??????

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2012, 08:51:04 am »
Zbiorniczek jest przezroczysty i jest na nim skala oznaczona strzałką pomiędzy którą powinien być poziom płynu. 
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

mihauek1

  • Gość
Odp: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:14:11 pm »
dzięki, chyba trzeba do okulisty się udać ;) a Kotek ma jakieś szczególne wymagania wobec płynu? Czy jak mu zrobię mocną mieszankę z koncentratu to będzie ok??

lysyyy

  • Gość
Odp: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:25:11 pm »
Kotek to zapewne mleko lubi, ale może lepiej tego nie wlewaj  :-gwizd :-off

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2012, 15:04:13 pm »
Kolego mihauek1 te kreski od max i min na zbiorniczku są z lewej strony zbiorniczka, faktycznie jak już zbiorniczek jest lekko zżółknięty i zabarwiony od płynu to ciężko dojrzeć jaki jest poziom.
Ja zanim swój zbiorniczek wymieniłem na nowy (standardowo zaczął cieknąć  :) ) robiłem to w następujący sposób: odkręcałem korek i lekko poruszałem zbiorniczkiem, ewentualnie przykładałem latarkę tak żeby świeciła do środka zbiorniczka i poziom płynu wtedy było dobrze widać.

a Kotek ma jakieś szczególne wymagania wobec płynu? Czy jak mu zrobię mocną mieszankę z koncentratu to będzie ok??


Ja do swojego wlałem czerwony (G12) firmy Hepu (koncentrat) i wymieszałem 60%(konc.)/40% (woda demi.). Jak dodasz mniej wody do koncentratu to po prostu osiągniesz zamarzalność płynu przy niższej temp.
A jak go najlepiej mieszać żeby osiągnąć żądane stężenie płynu (zamarzalność) to masz napisane na każdym opakowaniu koncentratu.

pozdrawiam

Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

mihauek1

  • Gość
Odp: Płyn chłodniczy - jaki i jak sprawdzić poziom?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2012, 21:04:35 pm »
no właśnie ja mam dostęp do niebieskiego i nie wiedziałem czy spełnia on wymagania ale z tego co widzę to nie ma co kombinować, a co do widoczności to na moim faktycznie musiałem się przypatrzeć dokładnie żeby coś zobaczyć