Autor Wątek: Cykanie po zalaczeniu klimy  (Przeczytany 3074 razy)

ron.novy

  • Gość
Cykanie po zalaczeniu klimy
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:10:00 pm »
Mam takie pytanie. Stojac przodem do maski przy lewym kole (od strony pasazera) słychać szybkie cykanie jak załącza sie klima. Przy wylaczonej klimie nie slychac tego. tez tak macie? Wie ktoś może skąd te dzwieki i dlaczego sie pojawiaja?

moryc25

  • Gość
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:16:42 pm »
Cykanie to sprzęgło który załącza i wyłącza klimę. To, że cyka to normalne, jeżeli robi to często to musisz jechać na sprawdzenie czynnika i ewentualnie uzupełnić.

ron.novy

  • Gość
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:27:34 pm »
to jest takie cykanie ciagle jak zegarek, przy czym duzo szybsze. Myslimy o tym samym? Czynnika moze byc faktycznie troche brakuje bo nie chlodzi tak dobrze jak w moim drugim aucie, ale czy to ma zwiazek z tym cykaniem?:)

moryc25

  • Gość
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:38:52 pm »
Zależnie od temperatury w układzie moduł steruje pracą sprężarki. Realizacja tego zadania należy do sprzęgła elektromagnetycznego, które łączy lub rozłącza koło pasowe napędu sprężarki z jej wałem. To "cyka" co jakiś czas. Jeżeli cyka cały czas, to najpierw sprawdź czynnika, potem ew. czujnika na osuszaczu itd.

ron.novy

  • Gość
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:44:36 pm »
Cyka przez pare sekund. potem cisza przez kilka, kilkanascie sekund i znowu cyka :) tak to wyglada u mnie. Dzieki za wyjasnienie. Klime bede musial przejrzec za jakis czas.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2012, 22:03:27 pm »
te objawy wskazuja na brak czynnika. cyka w momencie brak cisnienie (wtedy elektrozawor chce wlaczyc oczekujac odpowiednie cisnienie, z powodu brak cisnienia wylacza, od razu sprobujac ponownie wlaczyc wiec cyka). po chwili z powodu wiekszej temperatura cisnienie sie zabiera i przestanie cykac...

w momencie wlaczania klime sprzeglo wyraznie "cyka/klika" jezeli zrodlo cykania jest jedynym elementem ktory oddaje
takiego dzwieku w momencie wlaczanie klime, to jest to wlasnie sprzeglo. skoro klima slabo dziala, to warto zaczynac
od uzupelnienie czynnika, na 90 procent po tym cykanie przestanie.

ron.novy

  • Gość
Odp: Cykanie po zalaczeniu klimy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2012, 22:35:46 pm »
Czy moge zrobic to na wiosne nic sie tam nie uszkodzi? Nie wiem czy jest teraz sens