Autor Wątek: Jaki przebiegi w dieslach 2.0  (Przeczytany 7812 razy)

Guti

  • Gość
Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:13:10 pm »
Niestety Mechanik wstępnie potwierdził to, co wróżyli mi wcześniej inni. Prawdopodobnie padła uszczelka pod głowicą X-a 3.0, którego chciałem kupić. Odpuszczam sobie więc ten egzemplarz.
Mam tuż pod nosem srebrnego X-a diesla 2.0  2004r. z przebiegiem 95 tys. km.  I tu nasuwa się kilka pytań. W historii forum znalazłem informacje, co było w nim robione - regenerowane wtryski i turbina. Ma też jakieś problemy z dogrzaniem silnika zimą. Jak to możliwe, by w silniku diesla z przebiegiem niecałych 100 tys. była już taka padaka? Czy może właściciel został oszukany w czasie zakupu. Mój mechanik, twierdzi, że musi mieć około 200 tys, co go nie skreśla, ale daje do myślenia.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:33:18 pm »
Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Intuicja i mechanik dobrze Ci podpowiadają.
Mój ma 233kkm. Nie wiem co to lejące wtryski, umierająca turbina. Jeżdżę na akumulatorze, który był zamontowany jeszcze w fabryce. W zimie mnie nie zawiódł.
Nie mogę powiedzieć, że wszystko w nim było idealnie, ale serwisowałem go w pobliskim serwisie Forda i wszystko co trzeba było w nim robić było wykonane terminowo i fachowo.

Guti

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:07:04 pm »
Dzięki za podpowiedź. No cóż chyba następny spisany na straty. Mój mechanik twierdził, że nie ma sensu jechać na oględziny, ale planowałem go do tego zmusić, teraz chyba rzeczywiście sobie odpuszczę.

red jaguar

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:32:25 pm »
Nikt nie kupuje Diesla aby nim robić po 10 tys rocznie...

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:40:46 pm »
Zgadza się ja mam przebiegi w granicach 35 tys.
No ale przeglądając oferty z serwisów aukcyjnych auta z przebiegami ponad 200tys to kazusy, białe kruki ...no zresztą u nas takie auta nie jeżdżą :-hehe.

Guti

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:15:53 pm »
No niestety wszystko to igły z przebiegiem 65 tys.
Naprawdę nie szukam samochodu od dziadka, który jeździł nim tylko do kościoła (sam sprzedałem diesla z przebiegiem 280 tys i silnik był jeszcze jak dzwon), ale trzeci miesiąc jeżdżę oglądać same trupy przedstawiane jako ideały. Może niepotrzebnie założyłem, że nie kupię auta z komisu oraz sprowadzonego na handel?
 :-off  Mógłbym kupić solidne auto innej marki  :-gwizd , ale ... właściciel nie może (i nie ma czasu) znaleźć dobrego nowszego modelu (2-3 lata), więc powiedział, że mi go odsprzeda, jeśli znajdę sensowną ofertę dla niego i... też nie mogę znaleźć, a samochodów-igieł pełno  :-thumpdown

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:22:07 pm »
Ja mam S type 2.7d z 2007r z przebiegiem 63tyś km, mój ojciec ma takiego samego z 2005r z przebiegiem 85tyś (kupiony 2 lata temu z przebiegiem UDOKUMENTOWANYM 49tyś). Jag to nie Merc z taxi i nie każdy musi mieć 300tyś najechane. Mój Jag z największym przebiegiem ma 11 lat i 143tyś.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 576
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2012, 10:19:30 am »
zgadzam się z przedmówcą- nie każdy Jag musi mieć nakręcone 300 tyś km. Zdarzają się samochody z małym udokumentowanym przebiegiem ale niestety w tym wypadku one nie kosztują 15 tyś zł i nie trzeba drugie tyle w nie włożyć, żeby jeździły jak należy... Uwierz mi, że ja też najeździłem się po Polsce i to nie mało w poszukiwaniu kota i co wyjazd, to większe badziewie ale jak zobaczyłem swojego to od razu wiedziałem, że stan licznika jest wiarygodny. Aktualnie mam przejechane 112 tyś KM i wnętrze wygląda prawie idealnie... Mam u siebie w komisie X`a z przebiegiem 69 tyś KM i wnętrze się nie umywa do mojego wiec wniosek jeden- ma odkręcone ze 100 tyś albo i więcej... Warto troszkę dłużej poszukać samochodu i nie podpalać się na pierwszy lepszy egzemplarz- czym więcej zobaczysz samochodów, to będziesz miał większą wiedzę i sam dostrzeżesz różnice.  Nie szukaj też samochodów za małe pieniądze, bo drugie tyle będziesz musiał włożyć... Sugerowałbym przed zakupem podjechać do serwisu na oględziny. Taka usługa w Fordzie kosztuje 300 zł ale będziesz miał świadomość co kupujesz... Życzę owocnych poszukiwań  :-A :-tylko
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

cobi

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2012, 10:37:40 am »
U mnie dwumasa padła przy 156 tys a teraz po 162 wtryski. Wiec sam sobie odpowiedziałes.

Jedyne co to pozostaje się cieszyć że jest to zrobione i nie bedziesz musiał Ty tego robic.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 576
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2012, 10:48:06 am »
racja jak już raz zrobisz, to masz zrobione i spokój ducha na jakiś czas, że się nie popsuje :) Mnie to pewnie czeka w niedalekiej przyszłości ale jak na razie nie ma takich przesłanek i cieszę się z jazdy koteczkiem :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:25:07 pm »
racja jak już raz zrobisz, to masz zrobione i spokój ducha na jakiś czas, że się nie popsuje :)

Tak zgadzam się ale pod warunkiem że robisz to dla siebie, a nie robi to handlarz jak najtańszym kosztem, byle taniej bo i tak auto idzie pod młotek  :)
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

BlackV6

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2012, 13:02:51 pm »
Dwa diesel którymi jeździłem najpierw Skoda Octavia 2001 1,9 TDI stan licznika na dzisiaj 442 tys.km ,raz wymiana sprężarki ,wtryski nie ruszane,Drugi Vectra C 2005 Combi 3.0 cdti od nowości 196.tys silnik zakończył swój żywot ,

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 576
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2012, 14:00:20 pm »
Tak naprawdę dieslem trzeba umiejętnie jeździć, bo jak się chce, to można każde auto zajechać. Ostatnio u nas w Oplu przerabialiśmy przypadek, że kolesia zholowała pomoc bo silnik mu się rozleciał. Ople Astra IV 1.7 CDTi 125 KM przebieg 73 tyś km rok produkcji 2010. Krzyczał, że nowe auto i jak to możliwe, że silnik padł itp. okazało się, że od nowości nie wymieniał oleju w silniku więc morał jest taki, że jak dbasz tak masz :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2012, 14:23:14 pm »
morał jest taki, że jak dbasz tak masz :)

zdanie wyżej świetnie oddaje sedno sprawy, normalnie jak byś mi to wyjął z ust  :) Nie ważne czy auto ma 100 tyś. czy 200 tyś. przebiegu ważne jest jak ktoś je użytkował i serwisował.
Tak jak w przypadku który opisuje kolega Skiciu auto które ma 70 tyś. jest już zajechane, a inne mające 200 tyś. może być jeszcze w całkiem dobrej kondycji.
Niestety w Polsce pokutuje przekonanie że auta z przebiegiem powyżej 200 tyś to złom, a prawda jest taka że większość ludzi którzy tak uważają jeżdżą autami z przebiegami rzędu ponad 200 czy 300 tyś. ale licznikami cofniętymi o połowę albo więcej... i są z nich zadowoleni, tylko że nie mają świadomości jaki jest realny przebieg ich aut.
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

sanchez

  • Gość
Odp: Jaki przebiegi w dieslach 2.0
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:19:50 pm »
Nikt nie kupuje Diesla aby nim robić po 10 tys rocznie...

Chyba jednak ktoś się znajdzie, ja mam kupiłem diesla i aktualnie robię po około 10 tys rocznie...
Czasami niski przebieg w dieslu jest możliwy. :-yipee.
U mnie wychodzi przez te wszystkie lata średnio ok 13-14 tys rocznie o ile dobrze pamiętam. Dodam że licznik nie był kręcony i przebieg całkowity jest prawdziwy.  :-super