Autor Wątek: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!  (Przeczytany 3678 razy)

Marcineq1986

  • Gość
Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« dnia: Sierpień 25, 2012, 22:30:18 pm »
Witam  ;D Remontuję powolutku mojego Golda :-wstyd robię niedługo blacharkę ... szukam na tą chwilę Dywaników które wstawię za oryginalne, oraz gąbkę wyściełającą podłogę :-boks. Tapicer wycenił mi materiał i robociznę za dywaniki razem z gąbką na 700 złotych :-help. Szukam jakiegoś tańszeo sposobu na zrobienie tego aniżeli Tapicer. :-tylko

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2012, 01:24:37 am »
ja ten temat przerabiałem, gąbka którą kleisz do karoserii to "pianomat", używa się to pod wykładziny żeby było bardziej miękko, ja dałam 10mm. i miejscami 5mm., dywaniki zrobiłem na oryginał, kupiłem dobrej jakości wykładzinę welurową, podkleiłem ją filcem tapicerskim i całość obszywałem skajem, najtrudniej było zdobyć oryginalną gumę na dywanik kierowcy ale możesz użyć starej. Zdecydowanie najwięcej zabawy jest z obszywaniem, musisz znaleźć tapicera z bardzo mocną maszyną tzw. rymarską. Materiały kupisz bez problemu w necie, powodzenia.




Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2013, 08:48:00 am »
Odświeżę temat żeby nie zakładać nowego.
Potrzebuję kupić komplet dywaników welurowych do mojego XJ40 na allegro znalazłem takiego coś
http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-jaguar-xj-40-f-vat-i2981173714.html
http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-standard-jaguar-xj8-i-xj40-x300-i3002956181.html
Czy ktoś z was może kupował już któreś z tych dywaników i może się wypowiedzieć o ich spasowaniu itd.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2013, 00:38:15 am »
Osobiście nie miałem z nimi kontaktu, ale kształt z oryginalnymi ma niewiele wspólnego, miałem jakies takie (nie dokładnie te) dywaniki czarne z allegro położone na zimę na oryginalne przez poprzedniego właściciela. Ten gumolit, który jest od spodu zaczął się rozmazywać i zostawił mi ciężkie do usunięcia plamy na oryginalnych beżowych, wiec na to radziłbym uważać 

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2013, 20:12:19 pm »
Jeszcze do niedawna mnostwo dywanikow bylo do kupienia w JDHT. Wszystkie oryginalne od Jaguara po 30 pln za sztuke, moze jeszcze jakies zostaly? Sam kupilem caly komplet czerwonych jesienia.

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2013, 20:58:08 pm »
Zamówiłem już komplet u tapicera, zostawiłem mu oryginalne i na ich podstawie zrobi nowe.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

malina25

  • Gość
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2014, 20:43:52 pm »
mi robil tapicer dywaniki oraz cała wykładzine do jaga zapłaciłem tez 700 i jest ok poczekałem 4 dni i gotowe

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Dywaniki z przodu i gąbka wyściełająca Podłogę Pomocy !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:21:54 am »
A mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia poglądowe jak to wyszło?  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8