Autor Wątek: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce  (Przeczytany 2970 razy)

amigo

  • Gość
Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« dnia: Sierpień 23, 2012, 21:33:47 pm »
Witam serdecznie!
Jestem od niedawna posiadaczem s typa z 99r 3,0 benzyna-gaz
Od zakupu mam problem z błędem tylnej lewej lampy. Żarówki są ok, zamieniałem nawet z prawej lampy i dalej błąd aktywny. Co ciekawe po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu lampa zapali się jednak po wyłączeniu świateł i po ponownym załączeniu, lampa nie pali i błąd cały czas aktywny. Po resecie aku lampa zapali, jednak błąd nie zniknie. Dodam że lampki podświetlania tablicy gasną razem z lampą. Sprawdziłem już chyba wszystko i brakuje mi już pomysłu dlatego proszę o pomoc.
Z góry dziękuje i służę pomocą ze swojej strony
Pozdrawiam Piotr

Pawel99

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2012, 13:45:39 pm »
Może masz zaśniedziałe połączenia elektryczne? Psiknij czymś w stylu sprayu kontakt.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2012, 20:13:47 pm »
Jeśli to uszkodzona lampa to mam ładną lewą, 100% sprawna bo sam ją demontowałem z dawcy.

amigo

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2012, 09:01:49 am »
Może masz zaśniedziałe połączenia elektryczne? Psiknij czymś w stylu sprayu kontakt.
Połączenia ok. sprawdziłem kostkę i miernikiem 1/2 instalacji elektrycznej. Sterowanie w lampach jest minusem co utrudnia odszukanie przyczyny

amigo

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2012, 09:03:54 am »
Jeśli to uszkodzona lampa to mam ładną lewą, 100% sprawna bo sam ją demontowałem z dawcy.
Dzięki wielkie, ale lampę mam ok, jak coś to sam mam kilka gratów z jaga
Pozdrawiam

amigo

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2012, 20:18:08 pm »
Może ktoś z Was wie gdzie znajduje się jakiś przekaźnik od oświetlenia tyłu lub podświetlenia tablicy? Czy pracuje to wszystko na jakimś module?
Problem w dalszym ciągu nie rozwiązany  :(
Pozdrawiam!
Piotr

pawelek11

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:26:30 pm »
Mam podobny problem   :-cry z tą różnicą że u mnie świeci światło postojowe natomiast brak stopu, reszta działa, komp oczywiście wywala defekt.
Gdzie szukać i zalewać instalacje smarowidłami? Proszę o sugestie.

amigo

  • Gość
Odp: Błąd lewej lampy tył s-type 99r. Proszę o pomoc, rozkładam ręce
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2012, 22:35:24 pm »
Największym problemem jest to sterowanie minusem:)
Co do stopu to sprawdź czy nie ma przy lampach diody, przez którą przepływa prąd do lampy- u mnie przy lampach jest do postojowych na pewno, sprawdź miernikiem napięcie na płytce z żarówkami czy dochodzi + na stop i z drugiej strony żarówki po naduszeniu stopu powinien przychodzić minus o ile jest tak jak u mnie:) wypsikaj blaszki które dotykają żarówki jakimś preparatem oczyszczającym na z Wurth-a kontakt sw zmywacz do konektorów. Sprawdź światło stopu na tylnej szybie, może też jest podłączone pod komputer i też się testuje?! Przy okazji nie wiem czy to ma jakieś znaczenie- czujnik pod pedałem stopu sprawdz na poprawność przejścia.
U mnie nadal problem i nikt nie wie co jest grane?! Liczyłem że tutaj na forum ktoś da jakieś sugestie nowe pomysły  :(