Autor Wątek: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.  (Przeczytany 6669 razy)

alek111

  • Gość
Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« dnia: Sierpień 14, 2012, 15:51:00 pm »
Witam,


mam x type 2.0 tdci - samochód stał przez 5 tygodni nie jeżdżony - po odpaleniu niestety ma miękki pedał hamulca - tzn. naciska się pedał i on powoli wpada w podłogę. Mechanik mówi mi, że uszkodzona jest pompa hamulcowa - przepuszczają sekcje. Po wymianie na używkę to samo. Niestety zamiennika nowego dostać nie mogę. Czy ktoś miał może takie objawy ? Czy to na pewno pompa ? (płynu nie ubywa - więc wycieku nie ma)


z góry dziękuję i pozdrawiam,
Alek

robek1965

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:01:10 pm »
Odpowietrz porządnie hamulce. Sprawdź stan przewodów hamulcowych, może któryś z giętkich padł i płyn przesącza się pomiędzy wewnętrzny wężyk zbrojony a zewnętrzny osłonowy.

alek111

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2012, 16:53:10 pm »
Witam,


już z 4 razy odpowietrzałem i sporo płynu wypłynęło. Niestety objaw taki sam. Czy może ktoś miał taki sam problem ?




pozdr
Alek

plawsiuk

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2012, 20:41:58 pm »
Witam,
zauważyłem u siebie podobny objaw... Od jakiegoś czasu śmigam x-type 3,0 z automatem. W ostatnim czasie irytuje mnie objaw "miękkiego hamulca". Co jakiś czas podczas hamowania pedał lekko "wpada w podłogę" i a przy samej podłodze hamuje jakby się załączał ABS. W przyszłym tygodniu wybieram się do mechanika, na początek spróbujemy z pompą, odpowietrzaniem itp itd. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy taki objaw może mieć związek ze szwankującym system DSC (komunikat na wyświetlaczu komputera DSC system fault pokazuje się minimum raz dziennie, głównie podczas wilgotniejszych dni).

BlackV6

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2012, 20:47:08 pm »
błędu DSC doszukuj się w czujnikach ABS,

plawsiuk

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2012, 13:43:08 pm »
Powracając do tematu "miękkiego" pedału hamulca.... Mój mechanik sądzi że jedną z przyczyn może być także awaria układu wspomagania hamowania BAS. Szczerze mówiąc nigdy się z tym nie spotkałem... co Wy na to? komputer nie pokazuje żadnego błędu... za tydzień oddaję auto "na warsztat", zobaczymy czy coś się polepszy...

plawsiuk

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2013, 22:05:57 pm »
Kontynuując wątek, spostrzeżenie z dnia dzisiejszego: auto zaczęło hamować jak trzeba, gdy na stałe zapaliła się kontrolka ABS i na wyświetlaczu komputera pojawił się napis "DSC system fault". Dotychczas komunikat pojawiał się sporadycznie, na przemian z objawem "miękkiego hamulca"... teraz pojawił się "na dłużej" odłączając system DSC, ale hamulec działa bez zarzutu  :- pojecia (p.s. niezła frajda śmigając w taki sposób po śniegu  ;D ;D)
Co Waszym zdaniem "umarło"? Czy to kwestia wspomnianych wcześniej czujników? Może pompa ABS? A może to kwestia płynu hamulcowego? Mechanik przez "nieuwagę" zalał mi chyba jakimś innym niż DOT4  >:(

BlackV6

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2013, 23:55:27 pm »
Obstawiam czujniki przód lewa albo prawa strona :)

maro7575

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2015, 21:02:29 pm »
alek111 rozwiązałeś problem ? ostatnio mam podobny problem, (x-type 2.5 v6 4x4 ) pedał hamulca opada do podłogi, abs włącza się jak na moje za szybko

Piotr82

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2015, 18:35:45 pm »
Witam podepnę się pod temat
Po wymianie płynu hamulcowego zaczęły się objawy wpadającego pedału,przy nagłym hamowaniu jest ok ale jak dojeżdżam do  świateł lub lekko hamuję to pedał pomału wpada w podłogę i pompa się włącza podnosi ciśnienie aż abs się włączy jeżeli hamuję dalej to znowu wpada i cykl się powtarza,byłem dwa razy na odpowietrzaniu i wszystko jest ok wpinałem się w komputer błędów od abs-u nie wywala żadnego
Teraz odpiąłem czujnik z pompy abs-u i hamulec działa bez wpadania nawet koła mogłem zablokować (wiadomo błąd i abs+dsc nie działają ) czyli pompa przy serwo działa poprawnie jeszcze sprawdzę czujnik/przełącznik ciśnienia przy pompie może jakiś syf się dostał po wymianie płynu bo w tej chwili to mi brakuje już pomysłów co się stało

roberto_tm

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2015, 20:27:27 pm »
Sprawdź stan wieńców do abs na przegubach. W xach często siadają i abs potrafi głupieć ...

Piotr82

  • Gość
Odp: Miękki pedał hamulca - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2015, 00:56:15 am »
Wieńca bym nie obstawiał bo ostatnio jak mróz złapał to abs i dsc działały,jedyne co mi na myśl przychodzi że po wymianie płynu coś w instalacji zostało zatkało /przyblokowało jakiś zaworek i gdzieś to ciśnienie jest gromadzone
wycieku nie ma bo by w zbiorniczku ubywało a tak się nie dzieje