Autor Wątek: x300 miękki pedał hamulca  (Przeczytany 1882 razy)

janusz204

  • Gość
x300 miękki pedał hamulca
« dnia: Sierpień 05, 2012, 22:04:06 pm »
Szanowni forumowicze. Kupilem jaga  4,0l  1995rok po 3 letnim garażowaniu.Może to ma jakiś związek ale po pierwszej przejażdżce pedał hamulca robi się miekki i świeci kontrolka ABS-u. Jak silnik nie chodzi pedał jest twardy.Czy to samo minie czy trzeba naprawiać ? Jestem zupełnie zielony w temacie Jaguara, nie wiem nawet czy ktoś w mojej okolicy (DLU) potrafi takie auto "podłączyc pod komputer".Będe bardzo wdzięczny za kazda informację. :-help

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: x300 miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:35:41 pm »
Jak stał 3 lata to na pierwszym miejscu bym wymienił i przepłukał cały olej Brake fluid, tak?

Sprawa odkręcania "nipples" będzie przyjemna.... :-nie  i przy tym bym rozruszał calipers czyli klocki wmusić do tłoków jak daleko się da... jak coś zacięte to lepiej od razu zreperować, przed wypadkiem.... :-gwizd

Ważne żeby nie wpuścić nawet troszeczkę powietrza do systemy w tej robocie....

Bleeding czyli odpowietrzenie jest nie bardzo łatwe w x300 ale się da jak masz pomocnika i przezroczystą rurkę, ale to chyba robota dla speca... musi pedał być twardy i przy górze jak ok. Pedał zawsze miękki i niższy w jeździe, ale pomimo tego zatrzymuje ten czołg raczej szybko....

Ten ABS kontroller potrafi być bardzo czuły, narazie bym się nie martwił przez pierwszy tydzień aż się wszystko wyrówna, jak się dalej zapala to też bym sprawdził czujniki przy kołach, potrafi tam rdza lub pająki wejść w drogę   :-hehe
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------