Autor Wątek: X-Type zostawia dużo wody na drodze  (Przeczytany 2754 razy)

ktr

  • Gość
X-Type zostawia dużo wody na drodze
« dnia: Lipiec 27, 2012, 13:00:48 pm »
Witajcie,

Podczas jazdy, np. parkowania w garażu zauważyłem, że z Kota dosłownie się leje. Ubywa od dłuższego czasu płyn chłodniczy i nie udało mi się jeszcze zdiagnozować skąd, ale być może woda ze zdjęcia to jeszcze jakaś inna woda? Dotykałem tej wody palcem i nie brudzi więc nie jest to jakiś olej.

Na zdjęciu oprócz większej kałuży widać dużo małych kropek - jak gdyby śladów pozostawionych przy parkowaniu (do przodu, do tyłu, do przodu). Sfotografowane miejsce nie jest miejsce, gdzie stoi zaparkowane auto. Sfotografowane miejsce to miejsce, gdzie auto było przez chwilę, bo zanim zaparkowałem musiałem robiąc to na trzy cofnąć i dać znów do przodu.

Inne informacje mogące się przydać:
- jeżdzę teraz na klimie (co nie dziwi w takie upały)
- czasem mam błędy katalizatora i wypadające zapłony (spowodowane braniem lewego powietrza - do wymiany 12 uszczelek kolektora)
- od dawna widzę, że znika mi trochę płynu chłodniczego, muszę co jakiś czas uzupełniać

Czy macie jakiś pomysł, co to może być? To chyba nie jest normalne - dla mnie to wygląda jakby się z niego dosłownie lało.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X-Type zostawia dużo wody na drodze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:15:04 pm »
Powiem Ci, że mi też troszkę leci wody w upały ale nie aż tyle, sam jestem ciekaw czy to normalne czy nie  :- pojecia
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Sebastian X

  • Gość
Odp: X-Type zostawia dużo wody na drodze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:41:32 pm »
Przy włączonej klimatyzacji woda spływa z parownika, który musi się odszraniać. Im ciężej będzie pracować klima tym więcej wody. Normalna rzecz.

ktr

  • Gość
Odp: X-Type zostawia dużo wody na drodze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2012, 13:48:35 pm »
Wszystko rozumiem, ale:
1. Czy to aż tyle wody ma lecieć?
2. Czy jeśli tyle wody leci i to mialoby być normalne to czy ma prawo z tego powodu ubywać mi płynu chłodniczego? Zakładam, że nie (być może to jest coś innego, nie związanego z tym).
3. Skoro tak, to jeśli wyłaczę klimę to takich kałuż i kropek wody (jakby leciała ciurkiem) nie powinienem widzieć? Muszę więc zrobić test i pojeździć z wyłączoną klimą.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: X-Type zostawia dużo wody na drodze
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2012, 16:59:22 pm »
jeżeli to woda to się nie przejmuj, ale sprawdź czy to nie płyn chłodniczy. po prostu posmakuj. jak napisałeś, ewidentnie płynu ubywa także gdzieś masz nieszczelność. może też uciekać przez wadliwą uszczelkę pod głowica, wtedy z rury wydostawał by się biały dym(spowodowany dostawaniem się płynu do komory spalania)