Autor Wątek: "Silnik w trybie awaryjnym" problem  (Przeczytany 11790 razy)

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
"Silnik w trybie awaryjnym" problem
« dnia: Lipiec 21, 2012, 23:13:09 pm »
Jaguar 3.0 2000r. manual, mianowicie mam taki problem ,ze podczas jazdy wyskakuje mi komunikat :"silnik w trybie awaryjnym" i zapala sie kontrolka pomaranczowa,  natomiast po jakimś czasie zapala sie kontrolka czerwona i samochód gaśnie :( zeby dojechac wczoraj do domu 300kilometrow ,musialem samochod co jakis czas odpalac,co to moze byc? :( prosze o porady :(
X-TYPEK

kubajag

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2012, 23:30:08 pm »
To może być wszystko. Trzeba podłączyć auto pod komputer.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2012, 23:32:12 pm »
ech, u mnie w Toruniu ,nikt nie ma komputera do Jaguara:(
X-TYPEK

Jag Daniels

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2012, 23:39:46 pm »
Na ogól wystarczy zwykły skaner OBDII.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2012, 23:49:22 pm »
dzięki,w poniedziałek podjade do kogos ze zwykłym komputerem,zobacze co wyjdzie.
X-TYPEK

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2012, 00:42:30 am »
Spytaj w warsztacie czy nie maja polskiego CDIFA-2 on ma diagnozę podzieloną na s-typa i x-typa i działa może nie w 100% idealnie ale to nie jest serwisówka niestety.

Na pewno taki zakład znajdziesz.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2012, 12:24:24 pm »
W Toruniu pewnie znajdzie się jakiś serwis Forda-jako ,że s-type był po części ich dzieckiem powinni Ci go zdiagnozować. A co do możliwości diagnostycznych, myślę że jesteś nieco za bardzo sceptyczny. W mojej wiosce jest dwóch panów mających sprzęt którym bez problemów łączą sie z moim x i s kiem. Toruń jest nieco większy ;D

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2012, 22:09:06 pm »
dzieki wszystkim za odpowiedzi,jutro zaczne maraton po mechanikach ,az sie boje :) pozdrawiam
X-TYPEK

syno2000

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2012, 22:56:05 pm »
miałem tak samo
była zima akumulator mi padł naładowałem go i chodził i tak co 2 dni
w końcu  kupiłem nowy akumulator i nic nie zapali zawiozłem do serwisu i stwierdzili że to wina kostki pod stacyjką
i zrobili mi to tak żebym tylko zjechał do domu bo jak miałem licznik to ogrzewanie nie działało i na odwrót
kupiłem kostkę pojechałem się przejechać zaczęło mi pisać że pełny komputer, brak danych, a jak zapalił i pochodził chwilę
zaczęło pisać awaryjny tryb silnika po chwili mi zgasł i już nie zapalił ściągałem klemy i nic mu nie pomogło chciałem go pchnąć ale próbuje ruszyć kierownicą atu ani w lewo ani w prawo włączyłem stacyjkę a tam napis kolumna kierownicza zablokowana zacząłem rozkręcać cały przód po mojej stronie zauważyłem kabelki od immobiliseru które się przetarły i robiły zwarcie
zamówiłem lawetę i ściągłem go do elektryka  on zmienił kale i wykasował błędy i było OK

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2012, 12:29:56 pm »
ech ,byłem u dwoch speców i podłączali kotka pod komputer i żadnych błędów nie pokazalo :( 150 zł poszło w cholere:( ale jak go odpale to zanim sie rozgrzeje słysze jakby taki przedmuch w okolicach kolektora wydechowego hmm moze ta nieszczelnosc powoduje tryb awaryjny ,zakłóca prace sondy ,,ale to tylko tak domniemam :(
X-TYPEK

Intruz

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2012, 19:20:20 pm »
miałem tak samo
była zima akumulator mi padł naładowałem go i chodził i tak co 2 dni
w końcu  kupiłem nowy akumulator i nic nie zapali zawiozłem do serwisu i stwierdzili że to wina kostki pod stacyjką
i zrobili mi to tak żebym tylko zjechał do domu bo jak miałem licznik to ogrzewanie nie działało i na odwrót
kupiłem kostkę pojechałem się przejechać zaczęło mi pisać że pełny komputer, brak danych, a jak zapalił i pochodził chwilę
zaczęło pisać awaryjny tryb silnika po chwili mi zgasł i już nie zapalił ściągałem klemy i nic mu nie pomogło chciałem go pchnąć ale próbuje ruszyć kierownicą atu ani w lewo ani w prawo włączyłem stacyjkę a tam napis kolumna kierownicza zablokowana zacząłem rozkręcać cały przód po mojej stronie zauważyłem kabelki od immobiliseru które się przetarły i robiły zwarcie
zamówiłem lawetę i ściągłem go do elektryka  on zmienił kale i wykasował błędy i było OK
Słyszałeś kiedys o znakach interpunkcyjnych, zdaniach, dużych literach...?

lysyyy

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2012, 20:04:22 pm »
Wielkich literach  :-gwizd

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:33:05 pm »
Słyszałem Panie Miodek!
X-TYPEK

lysyyy

  • Gość
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2012, 23:23:42 pm »
Się nie denerwuj... Pisałem do Intruza  :-gwizd

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: "Silnik w trybie awaryjnym" problem
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2012, 23:46:19 pm »
Wiem:) i moja odpowiedź była skierowana właśnie do niego .
X-TYPEK