Autor Wątek: "check": migający vs. świecący stale  (Przeczytany 7414 razy)

ktr

  • Gość
"check": migający vs. świecący stale
« dnia: Styczeń 27, 2011, 12:53:02 pm »
Mam pytanie dotyczące X-Type'a. Od czego zależy to, że niektóre błędy powodują świecenie się kontrolki "check-engine" w sposób ciągły, a inne błędy powodują, że kontrolka ta miga?

Zakładam, że producent chciał na coś zwrócić uwagę, co więc oznacza miganie kontrolki? Czy chodzi o większą wagę błędu, czy może o jakiś typ, rodzaj błędów? Czy ma ktoś wiedzę na ten temat?

Proxa

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:58:46 pm »
A czy czasem nie jest tak, że check-engine miga a po chwili świeci stale?

Kontrolka Check-engine najczęściej sygnalizuje jeden z wielu problemów, które wychodzą na światło dzienne po podłączeniu kompa.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:21:27 pm »
Wygląda to tak jak miga to jest tragedia i jest możliwość uszkodzenia silnika lub osprzętu , jeśli pali się cały czas to jest źle ale nie tragicznie i czeka na serwis.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

zadek07

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:29:03 pm »
Wygląda to tak jak miga to jest tragedia i jest możliwość uszkodzenia silnika lub osprzętu , jeśli pali się cały czas to jest źle ale nie tragicznie i czeka na serwis.


Mi jak mrugal check to komputer odcinal obroty do 3000tys obrotow, powodem byl uszkodzony wtrsykiwacz

pryjom

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 22:08:46 pm »
ja miałem taką sytuacje że auto stało przez 5 dni nie odpalane i po tych 5 dniach go odpalilem kontrolka od silnika zaczeła mrugać ale po chwili się uspokoiło i do dziś to sie nie powtórzyło. Tak sobie myslałem że może to komputer musiał sobie coś ustawić po tych 5 dniach stania ale to jest tylko moje takie przemyslenie i moge się mylić rzecz jasna

Artur G.

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2011, 20:50:41 pm »
Podpowiedzcie proszę co może  być   z check'em a mianowicie dziś  wyjechałem zawieść dzieci  do  szkoły, wyjechałem  było ok,  zatrzymałem się  pod szkoła  tez  chyba  ok, po wyjściu  dzieci  z  maszyny  ruszyłem i po chwili  zauważyłem że świeci   symbol silnika,  żółty, świeci  stale.
Samochód  jechał   normalnie,  nic nie zauważyłem  niepokojącego, wcześniej nie wjechałem w dziurę, nie  uderzyłem w  nic itp. Wyłączyłem zapłon, ponownie  uruchomiłem  i nic,.  świeci  nadal.
Podjechałem  pod  dom,  postanowiłem maszynę  umyć,   postała z godzinkę, odpalam i ... nie świeci. Hmm.
Jedno co mnie  zaniepokoiło to  dźwignia wycieraczek  była w  pozycji  do dołu, wziąłem w  neutralną,  ale  to nie  może  mieć przecież  związku.
Trochę się martwię  gdyż  o  3.30 dzisiejszej nocy  muszę wyjechać w PL,  400 km  w  jedna stronę. Czy obawiać  się,  czy jechać? 

zadek07

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2011, 21:04:35 pm »
Nikt tu nie jest jasnowidzem, takie pozsty sa bezsensu jak dlamnie, przeciez i tak wiadomo ze bez podlaczenia do kompa to moge ci wypisac conajmniej 100 powodow dlaczego check swiecil

Artur G.

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2011, 13:46:20 pm »
Zgadzam się zadek z tobą ... w zasadzie moje  pytanie   było pytaniem, czy  w razie zaświecenia się checka i braku możliwości  jakiejkolwiek   interwencji mogę ryzykować  wyjazd przy  braku   jakichkolwiek  objawów fizycznie.
Wczoraj  dojechałem  i  wróciłem,  łącznie 980 km i  wszystko  w porządku,  check  nie zaświecił ponownie. 
Narazie nic  z  tym nie będę  robił,  brak  checka  i brak objawów.

pryjom

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:47:50 pm »
ja jezdziłęm z checkiem przez całą zime i nic się nie działo teraz chyba doszedłem dlaczego swiecił i nie mam problemu ale w jagu jest tak że jak wyskakuje błąd jednorazowo to zaświeca sie kontrokla i żeby zgasła trzeba go pare razy dopalić wtedy błąd się kasuje ale pozostaje w pamieci komputera i w razie podłaczenia do diagnozy on wyjdzie chybna zę bła sie powtarza to kontrolka nie gaśnie

bejdon

  • Gość
Odp: "check": migający vs. świecący stale
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:41:58 am »
Witam
Jestem nowym posiadaczem Jaguara x-type 3.0 4x4 rocznik 2001 wczoraj zapalił mi się check podjechałem podpiąć go pod komputer i gość powiedział mi ze wyskoczyło mu zbyt uboga mieszanka paliwowa ... nadmieniam ze wcześniej zatankowałem benzyna 95 i za jakiś czas wyskoczył mi check. Mechanik zaproponował mi żebym zatankował 98 i narazie mi nic nie wyskakuje. Aa wspomniał coś o sadzie lambda ze słabo pracuje.                              Pytanie miał ktoś już taki problem ? albo czego to mogą być oznaki.
A najlepiej jaka benzynę zalewać Jaga 95? czy 98 ?
Proszę o poradę
pozdrawiam Tomek