Autor Wątek: xenon opadł - HELP!  (Przeczytany 3196 razy)

pepe_85

  • Gość
xenon opadł - HELP!
« dnia: Lipiec 11, 2012, 11:17:57 am »
HELP!
xenon przestał sie poziomowac, opadł i świeci 3 metry przed auto, jazda w nocy to tragedia...
dodam że oba opadły jednocześnie,
miał ktoś taki problem? przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

benjamin

  • Gość
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2012, 14:40:39 pm »
pewnie padł czujnik poziomowania ksenonów, podłącz samochód pod komputer

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:39:17 pm »
Albo pękł ten bolec regulacyjny, który kolega Zadek07 sprzedaje. Ja mam pęknięty i też mi świeci przed autem..ale gumka recepturka załatwia sprawę :-wstyd. Zobacz czy żarnik luźno lata czy nie, jak luźno to bolec.. czy jak to się zwie  :-gwizd
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

pepe_85

  • Gość
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:28:23 pm »
przy okazji ustawiania geometrii w norauto (bo wymieniłem wszystkie elementy zawieszenia oprucz amorków) kazałem sprawdzic błędy  w komputerze i nic nie znaleźli
zerkne na ten żarnik, ogólnie długie/drogowe oświetlenie też się poziomuje? bo też świecą w asfalt tylko ze 3 metry dalej...

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2012, 22:08:06 pm »
Długie się ustawia tylko raz, na początku potem już nie. No chyba że chcesz to możesz sobie podkręcić. Ale jak długie też Ci spadły to sprawdź te bolce regulacyjne.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

pepe_85

  • Gość
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:58:48 pm »
zajżałem, ruszałem ale nic nie lata,  nie ma luzu :/
czujniki wiem że są dwa  z lewej strony na przednim i tylnym wahaczu, może faktycznie któryś z nich padł tylko czemu nic na kompie nie wyszło.

benjamin

  • Gość
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2012, 09:52:20 am »
bo jeśli robili skana zwykłym obd do mogli zczytać tylko błędy z silnika... podjedź tam gdzie mają komputer który skomunikuję się ze światłami

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: xenon opadł - HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2012, 10:10:34 am »
xenon opada jeśli nie ma połączenia z czujnikami położenia, przedni lewy wahacz i z tyłu lewy (widać od spodu, na fotce). Może być przetarty kabelek na jednym z  tych czujników, obluzowana wtyczka. Proponuję w pierwszej kolejności zrobić oględziny kabelków. Ja miałem uszkodzony tył, nie wiem jak to się stało, ale pancerz plastikowy był uszkodzony i kabelek urwany. Takiego uszkodzenia nie pokaże komputer. Pozdrawiam