Autor Wątek: Kotek szarpie jakie przyczyny  (Przeczytany 3773 razy)

hermann

  • Gość
Kotek szarpie jakie przyczyny
« dnia: Lipiec 10, 2012, 14:59:40 pm »
Witam wszystkich,
Pisze ten temat nie bardzo orginalny ponieważ dotyczy szarpania przy dodawaniu gazu czyli jak sobie jadę  i dodaje gazu to kotek jakby chwilke się zastanawia nastepnie szaprie a potem przyśpiesza,
na ten temat przeszukałem całe forum a wiec za szarpanie odpowidzialne cewki, świece, lewe powietrze. A więc mając takie informacje wybrałem się do mechanika (chcialem cos wiedzieć o przyczynach zanim zgłosze się do servisu) i
wymieniłem świece cewki, i naprawiona została nieszczelność na  takim kolanku w okolicach kolektora, komputer pokazał 0 błedów,a kotek nadal szarpie, czujnik fazy rozrządu także ok (czy jakoś tak się to nazywa nie pamiętam nazwy)
zbadałem takżę ten wątek http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13953.30.html
ale to też nie, zrobiłem 4 mechaników servis fiata i renault i nikt nie wie co jest grane. Moje pytanie jest takie co wy na ten temat myslicie ? jakieś rady? inne przyczyny?Ostatni mój pomysł na przyczyne to EGR. pytam poniewż tak mi się zdaje że trzeba będzie odwiedzić servis jaguar.
I jeszcze taka myśl czy jest możliwe ze te komputery diagnostyczne są "zasłabe " na jaguara i pokazuja brak błędów a tak naprawde to błedy są? jest taka możliwość?
Podczas wizyty w sevis fiata komputer pokazywał odczyty z sądy lambda, no to chyba by błędy wykazał jakby były,
 to taka moja myśl odnośnie diagnozy.
Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc.
 :-kogutki

moryc25

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:07:45 pm »
Odczytaj błędy ze skrzyni.

BlackV6

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:25:43 pm »
komputer wskazuje błąd sondy lambda więc może sprawdź najpierw to co wskazało katalizatory padają moim skromnym zdaniem

Intruz

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:21:27 am »
wszystkie cewki wymieniłeś na nowe? Uszczelki pod kolektorem masz nowe ? Sprawdź świece - to, że sa nowe nie oznacza, że sa sprawne...czasem zdarzy sie bubel...

ja ostatnio zaobserwowałem u siebie nie szarpanie, tylko jedno ( pojedyńcze ) szarpnięcie podczas przyśpieszania...objawia sie to tak, jakby nagle zabrakło paliwa...
Spotkaliście sie z czymś takim?

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2012, 20:46:52 pm »
Prawdopodobnie auto zalewa się na chwilkę i koryguje to bardzo szybko.
Podepnij kompa i podejrzyj jak możesz co się w tej chwili dzieje z sądami regulacyjnymi i korekcjami.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

hermann

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2012, 23:14:31 pm »
Świece sa nowe i cewki także sa nowe,
uszczelka pod kolektorem jest stara, ale podobno  jest szczelność.
Z tym szarpaniem to jest tak że jak dodaje gazu to szarpie // takie wibracje//,jak mam coś około 4 tyś obratów to to znika i dostaje ostrego przyśpieszenia, wogóle te wibracje// szarpanie// to pojawiają się w okolicach tak mniej więcej 2,2 do 3,8 tys obratów i jak jadę wsam to sa mniejsze ajak w 5 osób to sa wieksze, i tak obserwuje że na zimnym silniku to to własciwie nie występuje, natomiast na ciepłym tak. Natomiast dziś podczas jazdy i szarpania pojawiła mi się i znikła  pomarańczowa kontrolka check engine, z tego co się orientuje to powstał błąd//usterka// i komputer go zapisał, a że było to podczas szarpania to musi to byc usterka powodująca szarpanie, czyli teraz musze kota podłączyc pod komputer i coś tam powinno sie pokazać i wreszcie się dowiem co jest przyczyną szarpania. czyli ironicznie mozna postawic tezę że pojawienie się kontrolki check engine to dobry znak.

A odnośnie jeszcze diagnostyki to poważnie się zastanawiam czy nie zakupic kabla elm 327 wtedy po podłączeniu do komputera była by mozliwosć abym sam poznał błędy//usterki// zanim pojade do serwisu, czy też mógłbym sprawdzić to oczym była mowa  w tym temacie czyli "Podepnij kompa i podejrzyj jak możesz co się w tej chwili dzieje z sądami regulacyjnymi i korekcjami." Myślę zę to ciekawy pomysł.

Myslałem o takim interfejsie

http://allegro.pl/kb3a-kabel-diagnostyczny-interfejs-elm-327-obd2-i2499709780.html
co nim myslicie?

Czytałem tu ostatnio na forum bardzo podobny wątek do mojego podobne objawy ciekawe czy przyczyny  tych objawów sa takie same.

pozdrawiam

Intruz

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:25:47 pm »
identyczne objawy miałem ze zwalonymi cewkami...

hermann

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2012, 16:25:01 pm »
Witam!

Byłem dzis w servisie
komputer i wiadomo wypadanie zapłonu na dwójce.
Jestem umówiony na naprawę w poniedziałek.

Po naprawie napisze jakie efekty.


 :-clap

hermann

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2012, 15:38:32 pm »
Witam!
Wszystko juz dobrze, kotek smiga jak rakieta,  wspaniałe uczucie jak silnik idzie idealnie.
pozdrawiam :-A :-super

Intruz

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2012, 08:38:50 am »
czyli  co powodowało wypadanie zapłonu? Cewka?

hermann

  • Gość
Odp: Kotek szarpie jakie przyczyny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2012, 02:01:07 am »
przyczyna była cewka trafił sie bubel


rzadko spotykane