Autor Wątek: nie beda daimlerow w 2009  (Przeczytany 4126 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
nie beda daimlerow w 2009
« dnia: Grudzień 16, 2008, 07:50:10 am »
przez pokolen daimler byla wersja na topie, a teraz jaguar zdecydowal ze ostatni model, super 8, nie
bedzie kontynuowany. obecny daimler super 8 nawet juz nie jest osagalnie na zamowienie, na zachodzie
sa jeszcze pare modelow u dilerow, wiec jezeli ktos chce to wystarczy 119.250 euro ale trzeba sie
pospieszyc.

jeszcze nie wiadomo czy po 2009 daimler jako wersja jaga wraca czy daimler bedzie kompletna nowa
marka pod dachem tata-jlr. jaguar uzasadnia decycja z niewiadoma przyslosc segmentu luksusowego
w obecnym kryzysie finansowym, jednak mozliwe ze po prostu chodzi o to aby daimler staje sie
odrebna marka. w 2008 jaguar sprzedal 120 eksemplarow super 8.

ralfxj

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2008, 15:50:21 pm »
Kiedyś każdy model był oferowany w wersji Daimler. Pamiętam nawet eksperyment xj-s Daimler. Teraz jak się kończy era odnoszenia się do tradycji oraz klasycznych kształtów chyba już nie ma miejsca na wersje Daimler. Jednka się nie spodziewałem,że koniec będzie nagły. Koniec 2008- koniec Daimler, a koniec 2009- koniec xj w klasycznych kształtach. Myślę żę Dailmler jako całkowita, odrębna marka może mieć podobne powodzenie jak maybach albo bentley. Przecież bentley 10 lat temu był jak nic innego niż tańsza wersja rolls-royce. Więc pod tym względem życze powodzenia Daimlerowi, jednak rozglądam się na rynku za pięknym 308 Daemler century.

barbie

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:26:44 am »
Cytat: ralfxj  Więc pod tym względem życze powodzenia Daimlerowi, jednak rozglądam się na rynku za pięknym 308 Daemler century.
[/quote
Z tego,co wiem nie było X.308 Century.
Daimler Century był produkowany tylko w 1996 r. w 2 wersjach - Double Six (V12) oraz 4 litry (rzędowa szóstka) i w kilku wersjach wyposażenia wnętrza - z kanapą z tyłu (ale z indywiduwalnym ogrzewaniem 2 tylnych siedzeń -prawego i lewego), - z dwoma regulowanymi elektrycznie (i oczywiście ogrzewanymi) fotelami z tyłu, ew. z barkiem i sterowaniem audio w konsoli pomiędzy tylnymi siedzeniami (na indywidualne zamówienia). Ale mechanicznie to X.300 w najwyższej wersji.
Nie wiem dokładnie ile wyprodukowano Daimlerów Century - w/g jednych źródeł produkcja była limitowana do 100 szt. V12 i 100 szt. I6, według drugich 50 V12 i 50 I6. Ile ich faktycznie wypuszczono i sprzedano też nie wiem. W Polsce słyszałem o 3 - jeden mój (DoubleSix) :-super, jeden I6 w Gnieźnie (jeździ na śluby) i był jeszcze jeden V12 był kiedyś na Gratce i Allegro, ale ślad po nim zaginął.

X.308 występuje w wersji Daimler - ale nie Century...

Na zdjęciu mój Century na Zlocie w Karlovych Varach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 09:31:17 am wysłana przez barbie »

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:03:01 am »
Z chęcią bym zobaczył potężnego konkurenta dla Bentleya Arnage'a.  :-V
Oczywiście przy zachowaniu choćby krzty tego co było  ;)

barbie

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:18:57 am »
Z chęcią bym zobaczył potężnego konkurenta dla Bentleya Arnage'a.  :-V
Oczywiście przy zachowaniu choćby krzty tego co było  ;)
Marzy Ci się coś takiego? Wersje przed (1930) i po (1950) II Wojnie  :-K

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:27:26 am »
A czy takie wozy mogłyby konkurować z limuzynami pokroju Rollsa, Maybacha?
Nie wydaje mi się.

barbie

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:48:19 am »
A czy takie wozy mogłyby konkurować z limuzynami pokroju Rollsa, Maybacha?
Nie wydaje mi się.
Na dziś oczywiście nie - ale za swoich czasów nawet przebijały Rollsy (Maybachów już lub jeszcze nie było)  :D
Ten z 1930 to DoubleSix Corsica - V12 z rozrządem suwakowym (sleeve valves) Knighta zwany mistrzem ciszy. Miał sprzęgło hydrokinetyczne, preslekcję itp..
Ten z 1950 to "Zielona Księżniczka" - chyba jeden z najdroższych (o ile nie najdroższy) samochód swoich czasów. Występował też w wersji "Stardust" - granatowy z dużą ilością złotych gwiazdek na nadwoziu.
Zrobiony specjalnie dla Lady Docker (ślicznej byłej tancerki, żony szefa Daimlera po II wojnie). Cena tego auta - priceless!!! Te kropki na zdjęciu to gwiazdki z prawdziwego złota. Trochę więcej:

http://postmanpatel.blogspot.com/2007/11/lord-and-lady-docker-where-are-they-now.html
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 10:52:11 am wysłana przez barbie »

barbie

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:23:28 am »
A czy takie wozy mogłyby konkurować z limuzynami pokroju Rollsa, Maybacha?
Nie wydaje mi się.
Znalazłem jeszcze fajny link o "Docker Daimlerach":
http://www.joesherlock.com/Docker.html
Jeśli chodzi o ostentację wyposażenia (skóry z zebry lub krokodyla etc.) to Maybach jest spartański!
Zresztą Lady Docker miała też "jachcik" wymagający 40 osobowej załogi i nosiła suknie wartości 10000 (ówczesnych!!!!) funtów.
To utracjuszostwo spowodowało kłopoty Daimlera (od 1897 r. dostawcy Dworu Brytyjskiego) i umożliwiło wejście tam firmy Rolls-Royce, oraz zaowacowało tym, że od 1960 r. Daimler jest własnością Jaguara....

Ale byli czasy, byli! Te se ne vrati...

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:34:42 pm »
Od zawsze, od poczatku było przyjęte, ze Rolls czy Bentley to były samochody owczesnej finansiery, co nie oszukujmy sie nie było szczytem marzeń wtedy. Natomiast Daimler, o.. Daimler to był samochód koronowanych głów. I być może teraz to nie wiele zmienia, natomiast kiedys...
Daimler powróci wszystko na to wskazuje i moze HM porzuci tego szkaradnego Bentleya dla Daimlera
Na pocieszenie zostaje nam premier :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2008, 07:21:59 am »

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:06:08 am »
ostatni...

zorro56

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2008, 12:59:24 pm »
ostatni? :-cry a moze jednak nie ...

barbie

  • Gość
Odp: nie beda daimlerow w 2009
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2008, 13:09:21 pm »
ostatni...
Może jednak nie... "Maharadżowie" spod znaku Taty to wielce szlachetny ród (warto zapoznać się z sylwetką jego założyciela). Tylko czy to będzie "kot" czy nie?
A tak w ogóle - to całość tej motoryzacji zrobili kumple:
Lord Montagu (ojciec) jeździł na rajdy Daimlerem, a jego zmiennikiem był... niejaki Rolls,
Sam Gottlieb budował silniki z Maybachem, zaś szefem Austro-Daimlera był... Ferdynand Porsche.

A z produktem Taty się już zetknąłem w tym roku w Grecji - autokar, którym jeździłem miał markę "Hispano". To część "karoseryjna" słynnej Hispano-Suiza. Dziś (jak wynika z www) Tata subsidiary...
Całkiem fajny i luksusny był ten autobus (mechanika Scania).