Autor Wątek: jaguar s-type/x-type  (Przeczytany 13684 razy)

Hiro

  • Gość
jaguar s-type/x-type
« dnia: Lipiec 06, 2012, 08:29:55 am »
Witam serdecznie.

To mój pierwszy post u was. Jeżeli tematycznie nie trafiłem z wątkiem proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Aktualnie szukam samochodu. Z racji, iż mam za sobą już przygody z "angielskimi arystokratami" zastanawiam się nad zakupem Jaguara.

Problem w tym, że najlepiej kupiłbym diesla. Jednak nie przekonuje mnie do siebie x-type, dużo negatywnych opini o nim wyczytałem no i jedna hmm podstawowa wada to, potoczna opinia, iż ten x-type to nic innego jak mondeo w budzie jaguara. Coś w tym chyba jest, bo jazda nim nie jest komfortowa. Co innego natomiast S-type. Spoglądam na niego, jeździłem jednym i drugim. S-type wg. przebija X-type komfortem jazdy, wygodą no i osiągami.
 
Problem z S-type jest taki, że diesle wcale nie są tak ekonomiczne w stosunku do benzyniaków jakby się chciało oczekiwać.
Proszę powiedzcie mi, czy zagazowanie s-type benzyniaka daje możliwości sensownej eksploatacji??
Doczytalem się, iż na gazie spala średnio 13 litrów to jest dobry wynik. Benzyny spala przy spokojnej jeździe 7-8 litrów ale potrafi też wypić i 14 litrów. To oczywiste, że w dzisiejszych czasach przy tych cenach benzyny zwracamy uwagę na ekonomikę jazdy.

Proszę podzielcie się spostrzeżeniami waszymi na temat trudności w naprawach obu typów oraz i ekonomiki jazdy.
Ja wiem, że dotychczasowe angliki moje częściej były psute w warsztatach niż naprawiane.

pozdrawiam

HIRO


Bazyli

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2012, 10:25:12 am »
W S-typie jest drobny problem z dieslem. Tam są silniki Citroena i to nie byłby największy problem. Chodzi o to, że Jaguar dał swój komputer i oprogramowanie silnika. Moi mechanicy przestrzegali mnie przed zakupem S-type w klekocie właśnie z tego względu. Ja zresztą nie lubię diesli, wolę silniki benzynowe, to może i moja podpowiedź jest lekko benzyną skażona.
A tak przy okazji popatrz na następujące wątki:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,17.0.html Przy okazji w tym dziale znajdziesz również wątek sprzedam Jaguara
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,91.0.html Tu masz wszystko o S-type, głównie porady techniczne.

Hiro

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2012, 11:12:21 am »
Dzięki za odpowiedź.
Czytałem już wątek wszystko o S-type, czytałem też o problemach z x-type.

Gdyy nie spalanie w benzynie kupowałbym w ciemno S-type.

Mam za sobą między innymi Rovera 75. To auto trafiało w sedno jeśli chodzi o wygodę, komfort i spalanie, no i o wygląd. Wielu laików myliło go i myli z Jaguarem.

X-type moim zdaniem odpada już w przedbiegach jeśli chodzi o komfort jazdy przy Rover 75, nie mówiąc już o S-type.

Zagladam sprawdzam, szukam na forum opcji czy idzie zrobić coś aby palił on mniej. Czy jazda z pręskością 100-120 km/h pozwoli w trasie zejść do 8 litrów/100. Czy w mieście zmieściłbym się w 10 l/100. To by była satysfakcjonująca sytuacja.

Inna rzecz, czy warto kupić już zagazowanego, skoro sama instalacja kosztuje od 5000 tys wzwyz, no i są takie probemy z poprawną konfiguracją instalacji gazowej??


benjamin

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:22:42 pm »


Zagladam sprawdzam, szukam na forum opcji czy idzie zrobić coś aby palił on mniej. Czy jazda z pręskością 100-120 km/h pozwoli w trasie zejść do 8 litrów/100. Czy w mieście zmieściłbym się w 10 l/100. To by była satysfakcjonująca sytuacja.





o takich wynikach to możesz zapomnieć realne spalanie u mnie to od 12 w góre...
co do konfortu z x-sie to ja zastrzeżeń nie mam, diesla mam audi i już wiecęj nie kupię bo im nowsze tym gorsze...
jęśli liczysz na spalanie rzędu 10 litrów to się zastanów czy będzie Cię stać na utrzymanie s-type... ceny części nie są na poziomie marek z "za Odry" mogą przyprawić o ból głowy

BlackV6

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:58:09 pm »
wychodzę z założenia że jeśli zależy tobie na ekonomi to nawet w Jaguara się nie pchaj szkoda twoich nerwów ,mój 2.5 V6 trasa spoko poniżej 10 ,ale miasto w zależności od buta poniżej 12 nie zejdę przy spokojnej jeżdzie ,przy energicznej do 18 lekko

Hiro

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:58:24 pm »
Ok dzięki za info. No cóż w dzisiejszych czasach gdy ceny paliwa rosną regularnie muszę patrzeć na spalanie. Nie ważne ile masz pieniędzy. To czysta ekonomia. Przecieć oprócz tego, że wydam dużo na paliwo, to jednocześnie już teraz jest problem ze sprzedażą auta z silnikami o dużej mocy. Teraz łatwiej kupić duże auto za rozsądną cenę niż zadbanego średniaka z małym spalaniem. A co będzie gdy cena paliwa oscylować będzie w granicach 10 zł co jest możliwe.

Przecież nawet jaguar montuje już diesle do S-type. Tylko, że one też zbyt ekonomiczne nie są. Chociaż różnica w spalaniu w dieslu wynosi ok. 4 litrów na korzyść diesla.

Ja lubie auta nietypowe. Jak chysler 300c, reno velsatis, rover 75, jaguar niestety oprocz velsatisa i rovera wszystkie inne mają "głębokie gardła".

Nie wiem czy ktoś z was jechał velsatisem. Jego komfort jest porównywany z tym co spotkałem w jaguarze. X-type przy velsatis to wozek drabiniasty, mały ciasny i twardy.

Ok tak czy siak będę myślał o dieslu s-type może trafię na model nierozjechany 400 tys km.

pozdrawiam

BlackV6

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2012, 23:39:26 pm »
Velsatisem nie jeździłem ale miałem samochód z jednym z silników który tam montowali 3.o cdti w renault chyba inaczej się zwał , hmm niestety moc i przyjemność kosztuje tak było jest i będzie niestety :) ale życie jest zbyt krótkie aby choć trochę z niego nie korzystać  ;D

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:56:39 pm »
Nie wiem jakim iksem jeździłeś, ale przypuszczam że wersją Sport lub jakąś z dużym przebiegiem.
Ja mam XJ na Sporcie, a żona ma X z normalnym zawiasem, oba auta na 18" z czego X ma mniejszy profil i powiem Ci, że nie mogę potwierdzić tego co napisałeś wyżej. Fajne komfortowe autko, aż nie moge się doczekać zimy kiedy założę 16".
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

mateuszg24

  • Gość
Odp: jaguar s-type/x-type
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:49:14 am »
Mam rover 75 2.0 cdt i x-type 2.5V6. Komfort jazdy w x-type jest dużo wyższy. Jaguar x-type ma dużo wygodniejsze fotele sportowe, jest cichszy , ma dużo lepsze nagłośnienie, lepiej się kieruje kierownicą , bardziej miękkie sprzęgło, lepiej się jeździ po śliskiej drodze ze względu na 4x4.
Lubię te dwa samochody, rover 75 to trochę taka limuzyna i taki ma styl jazdy. Natomiast w x-type 2.5V6 wyczuwa się sportowy charakter auta.