Autor Wątek: Olej  (Przeczytany 2542 razy)

vivaldi

  • Gość
Olej
« dnia: Lipiec 03, 2012, 15:48:31 pm »
Witam wszystkich kolegów mój problem polega na tym że ostatnio jadąc jagiem szarpnęło samlochodem zapalila sie lampka czerwona i pomarańczowa zaswiecil sie check - kontrolka silnika a na wyśw. km pisało coś o awarii skrzyni biegów --  automat 2001 rok produkcji 3.0 pojemnośc oczywiście samochód wszedł w tryb awaryjny i nie dało się jechać więc zjechałem na bok i wyłączyłem samochód po chwili uruchomiłem pogasły wszystkie kontrolki tylko silnik świecil na trasie 75  km stało się tak 2 razy jadąc w drodze powrotnej drugie 75 km już nic się nie działo teraz pytanie czy może być to związane z olejem w skrzuni biegów ? kupiłem samochód w tym roku w zimie i nie wiem czy wogóle ktoś to robił i czy wogóle się wymienia olej a jeśli tak to jaki i ile litrów i czy jest to ,,, opetracja skomplikowana tzn. czy ktoś dysponujący kanałem i nający wiedzę o typowych niemcach i japońcach poradzi sobie z tym  dziękuję i pozdrawiasm

BlackV6

  • Gość
Odp: Olej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:20:51 pm »
poszukaj na forum odnośnie oleju ,wymiany i ilości temat wałkowany już ,

odczytaj błąd to będziesz wiedział co jest przyczyna  :)

vivaldi

  • Gość
Odp: Olej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:35:42 pm »
oki błąd odczytam tylko musi mi się to znowu zdarzyć ale coś tam pisało gerbox faulet czy coś w tym rodzaju  ale odczytam dokładnie jak się powtórzy sytuacja

BlackV6

  • Gość
Odp: Olej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:39:22 pm »
Kolego vivaldi będziesz musiał podłączyc samochód pod komputer/skaner OBDII itd. oczytasz błąd który w tym momencie się zapisał (zapewne świeci się ikona Check engine) , wtedy będziemy mogli pomoc inaczej to wróżenie z fusów, wiem to po swoim przypadku gdzie przynajmniej raz w miesiącu zaświecała się napis Gerabox fault :)

vivaldi

  • Gość
Odp: Olej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:51:24 pm »
świeciła kontrolka check engine ale po wyłączeniu samochodu i odczekaniu chwili oraz ponownym uruchomieniu silnika nie było już błędów na wyśw. km tylko świeciło to check potem po przejechaniu kolejnych paru km. znowu ta sama awaria ale w drodze powrotnej wszystko już było oki ale mimo to wiem trzeba będzie go podpiąć pod kompa żeby coś konkretnie zlokalizować

moryc25

  • Gość
Odp: Olej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2012, 15:43:10 pm »
Kodów błędów skrzyni (Gearbox fault) nie odczytasz skanerem niestety. Trzeba na komputer.