Autor Wątek: Radio - zapytanie ???  (Przeczytany 10875 razy)

Sebastian

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2009, 12:51:51 pm »
   Temat stary, ale dla mnie sprawa zakończyła się dopiero dzisiaj, przeczytajcie !
Wysłałem wymagane dokumenty (faxem) do serwisu Jaguar, tam powiedziano mi, że usługa jest bezpłatna i odnajdą kod do radia na podstawie nr. VIN, OK.  Czekałem ponad tydzień (święta, nowy rok) i telefon z serwisu:
"z racji tego, że samochód jest z Włoch (sam go sprowadziłem), a tam w dokumentacji serwisowej tego samochodu nie mają kodu radia, potrzebne będą numery odczytane z radia i co mnie zdziwiło: zdjęcia radia wymontowanego z samochodu, zrobione z każdej strony(przód, tył, góra, dół, prawa, lewa strona)" ???
Warunek spełniłem, niezwłocznie wysłałem zdjęcia i odczytane numery.
Minął znowu ponad tydzień i telefon z serwisu: "Nie możemy w dalszym ciągu ustalić kodu do tego radia. Jest możliwość wysłania zapytania do producenta, czyli firmy Alpine i możemy to zrobić ale będzie to kosztowało 150zł"
Zrezygnowałem z propozycji i postanowiłem pojechać z radiem do znajomego znajomego o którym w między czasie powiedział mi ów znajomy  ;D   I tak zrobiłem.  Wczoraj wieczorem zawiozłem radio.
Dzisiaj telefon: "już gotowe, proszę przyjechać po odbiór, należy się 40zł, pozostał fabryczny kod radia"
       :-za         :-super       

maciejlodz

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2009, 12:58:41 pm »
do jakiego serwisu jaguara wysłałes numerki?

Sebastian

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2009, 13:06:39 pm »
   Na początku na Waszyngtona, Warszawa, bo w Krakowie i Katowicach ta usługa jest płatna.
Tam mnie olali (tzn. nie oddzwonili, zero reakcji) więc spróbowałem w centrali JLR, a potem jak wyżej. 
                         :-thumpdown           

Luqasek

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2009, 18:13:31 pm »
Ja miałem podobnie, męczyłem się z radiem ponad 4 miesiące, kilka serwisów Jaga, do których dzwoniłem robiła problemy wielkie a później mnie zlała, starałem się też innymi metodami, ale nie znalazłem w mojej okolicy nikogo kto by zabrał za to moje radio, bo jak słyszeli, że Jaguar to wymiękali... w końcu serwis w Olsztynie podszedł konkretnie do tej sprawy, krótka piłka, auto z Luksemburgu, więc muszą gdzieś tam coś tam załatwiać w fabryce dlatego mnie skasują ~140 z VAT a ja się zgodziłem i niecałe dwa tygodnie później dostałem na pocztę mejla z kodem który działał! Oczywiście przy tym cała droga formalna została spełniona, a więc musiałem udowodnić, że jestem właścicielem auta i samochodu, wysłać to faksem, a zdjęcia radia na mejla. Zanim wpłaciłem pieniądze, cieszyłem się z pięknej muzyki płynącej z głośników w moim aucie, a mam to szczęście, że trafił się kotek z zestawem HARMAN KARDON  ;D  ;D kilka dni później przesłałem, zgodnie z dżentelmeńską umową, pieniążki za wykonanie tej usługi:) możliwe, że teraz coś się zmieniło i wykonują to już bezpłatnie, ale myślę, że to kwestia przypadku czyli pochodzenia auta i rocznika. Tak czy siak ja w takiej sprawie polecam serwis w Olsztynie:)  :-tylko

macho

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2009, 02:32:26 am »
A ja polecam pana ze Szczytna, który przyjechał z magiczną walizeczką wyjął radio i za 3 godziny zadzwonił że już gotowe. Kosztowało mnie to 40 PLN i browar w restauracji ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2009, 17:57:55 pm »
mimo ze mozna wlamac code, wszystko jest mozliwie, to jednak nie powinno to byc standardowa
procedura. popieramy tym ludzi, ktory nie koniecznie pytaja czyje to radio, tym samem popieramy
rynek nieczystych interesow.

taki radio ma code po to, ze po ewentualnym kradziez radio nie ma wartosci i nie moze byc uzywany,
a nie po to, ze legalny posiadac ma biegac od serwisu do serwisu i placic za to ze jego wlasnosc
gra tak jak powinno. a tu mamy tak, ze kazdy zlodzej moze dzwonic do pana z waliska ktory
szybciej wlamia kod niz producent to ustali dla wlasciciela.

to, ze jeden serwis mowi tak, drugi tak, to jest balagan.
to, ze importer mowi ze nie moze ustalic code, bo auto jest sprowadzony z wloch jest protektionism.
to, ze dobre ubrany klubowicz w prawie nowym s-type idzie na waszingtona, oglada tam xkr i dostane
code do auto sprowadzony z szwajcarii w ciagu 5 minut a drugi, ktory ma x300 i nie koniecznie
sygnalizuje ze kupi u niech nowego auto, nie dostane nic, jest dyskriminacja.

jcp juz poprosil centrale jaguara o pisemny komentarz, bedziemy was poinformowac o postepow.

a tak swoja droga, to taki apel, niech kazdy sprawdzi czy ma swoj code, lepiej szukac teraz niz w
momencie w ktorym jest za pozno. napiscie code tam gdzie potencjalnie zlodzej go nie znajdzie,
pytajcie sprzedawca o code jak kupujecie uzywanego kotka.

macho

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2009, 18:24:33 pm »
Kogutki masz w stu procentach racje. Facet który mi odblokował na pewno nie mógłby wystawić mi fakktury. Za to był bardziej skuteczny niż nasze serwisy

adam74

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2009, 22:28:55 pm »
[...]
to, ze dobre ubrany klubowicz w prawie nowym s-type idzie na waszingtona, oglada tam xkr i dostane
code do auto sprowadzony z szwajcarii w ciagu 5 minut , [...]

pijesz do kogoś kogo znam  ??????

 :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

a swoja drogą to zwykłe ku...wo traktować w sposób wybiórczy klientów, oszukiwac ich lub zwodzić. W wielu sytuacjach odpowiedź nie wiem, lub nie potrafię jest wskazana

Myślę, że w tej sprawie może pomóc KRISS

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2009, 22:38:26 pm »
ja bardzej licze na pomoc centrali w uk dokad wczoraj wyslalem pismo.

aaa.... wszelkie podobienstwa sa przypadkowe...  :-hehe

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2009, 15:15:38 pm »
dostalem odpowiedz z jdht, a komunikat jest jasne:

Hello Marcus
The procedure to obtain radio codes
1  Go to a Jaguar dealer with proof of ownership for the vehicle
2  Supply the Vin No. for the Vehicle (to obtain the code from Vin No.)
3  If the customer knows that the radio has been changed supply the small serial number which is etched on the metel casing of the radio (the serial number has got 8 numerals + 1 alpha) supply the dealer with the serial number, we can obtain the code from the serial number.
 
I hope this will help you

As far as we are concerned it does not matter who the importer is, as long as the dealer is happy that the  person who is asking for the information is the registered owner then they can get the code from us.  Cars are moved from one country to another regulary and that is not a problem.

Kind Regards,

Ray Staff
Key Administrator
Jaguar Daimler Heritage Trust
T: +44 (0)24 7640 1293 or internal 8710 1293
F: +44 (0)24 7640 1123 or internal 8710 1123
E: rstaff@jaguar.com

procedura do odzyskanie kod do radio:

1. idz do dealera z dokumentem wlasnosci.
2. podaj nr vin.
3. jezeli wiesz, ze radio zostalo kiedys wymienione, to podaj nr radia (8cyfr plus literka) a my mozemy
ustalic kod z tego numeru.

mam nadzeje, ze to wam pomoze.

nie ma znaczenie, kto byl importerem samochodu, dealer tylko musi miec dowod wlasnosci auta aby dostac od
nas kod. samochody sie sprzedaja z kraju do kraju, to jest zaden problem.


to jest oficjalne stanowisko jdht, wiec teraz bedziemy skonfrontowac jlr polska z ta informacja, bedziemy
informowac o dalszym toku. poki co, niech kazdy kto potrzebuje kod niech drukuje w.w. mail i tym sie
zwraca do dealera. tam jest nr tel, wiec dealer moze tam dzwonic aby sie upewniac ...

Sebastian

  • Gość
Odp: Radio - zapytanie ???
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 26, 2009, 16:00:17 pm »
  Wskrzeszam temat.
Zakupiłem "nowe" (używane), oryginalne radio do mojego XJ6 X300, ale niestety nie mam kodu, a w serwisach nadal chcą 150zł za kod (radio było tańsze  :-gwizd).
W odpowiedzi z jdht nie ma mowy o opłatach za podanie kodu do radia, więc serwisy nadal ją pobierają.
 Co myślicie na ten temat.
Wiem, że temat jest stary i był poruszany wielokrotnie, ale niestety po raz kolejny okazuje się, że w Polsce "nie opłaca" się być uczciwym i (przynajmniej w tym wypadku) lepiej zlecić takie odkodowanie osobie zajmującej się tym nielegalnie.   :P