Autor Wątek: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie  (Przeczytany 3366 razy)

kotek30

  • Gość
wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« dnia: Lipiec 01, 2012, 21:07:06 pm »
 :-kogutki witam nabyłem ostatnio jaguara x-type 3.0 automat z 2001r problem jest taki ze w trybie sport jak mu depnę to wyrzuca wodę przez zbiorniczek (raczej wywala bo wczystko jest mokre i słychać,widać  bulgot w zbiorniczku)temperatura utrzymuje się w normie czyli na srodku  wskaźnika. Pompa i termostat był wymieniony w normalnym trybie wszystko jest ok nic się nie dzieje

lysyyy

  • Gość
Odp: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 21:30:59 pm »
Może coś się dzieje z nakrętką zbiorniczka, a może to pierwszy objaw wydmuchiwanej uszczelki pod głowicą. Zacząłbym od wymiany korka na inny i wtedy zobaczysz czy dalej tak będzie.

kotek30

  • Gość
Odp: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 21:42:04 pm »
spróbuję wymienić korek płyn i olej jest czysty robię dustanse z niemiec do polski i z powrotem często mu przycisnę i nic się nie dzieje a na sporcie to po 5 minutach ostrej jazdy bucha para spod maski a temperatura ani nie drgnie doleję wody wyłączę sport i mogę jechać dalej

booschmen

  • Gość
Odp: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2012, 22:20:28 pm »
U mnie w XJR-ze bylo to samo tydzien pozniej padla pompa wody, ale jak silnik jest cieply odkrec korek wlewu na odpalonym silniku i dolej wody najlepiej do samej gory tak zeby sie przelalo gora i patrz co sie bedzie dziac jesli zacznie wywalac pomalu i bedziesz widziec babelki to powoli pada uszczelka pod glowica i przepuszcza kompresje do ukladu chlodzenia, jesli bedziesz tak jezdzic to zaraz rozerwie cisnienie ktoregos weza od wody i przegrzejesz silnik jesli nic sie nie bedzie dziac to prawdopodobnie pada pompa wody, ale obstawiam uszczelke niestety;/


miki151993

  • Gość
Odp: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:35:36 am »
Myślę że że jest to niestety początek końca uszczelki pod głowicą.

kotek30

  • Gość
Odp: wyrzuca wodę przez zbiorniczek wyrównawczy na sporcie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:32:10 pm »
dziśiaj znalazłem chwilkę aby sprawdzić  na rozgrzanym silniku po trasie ok 17km odkręciłem zbiorniczek i nie ma zadnego ciśnienia wody obieg jest i z zbiorniczka z boku bucha mi para w niedzielę go wymontuję i zobaczę znalazłem na forum ze lubią pękać może i tak jest w tym przypadku